Barthol Lo Mejori EP «CitYearning».

TÜ vilistlaselt ilmus uus muusikakogumik

Uudis

TÜ semiootika ja kultuuriteooria vilistlane Pärtel Vissak andis juuni lõpus välja oma kuuenda muusikakogumiku, mis on samas esimene, mida saab osta CD-kandjal.

Viie looga EP «CitYearning» on nii sisult kui ka vormilt inspiratsiooni saanud 1990. aastatest. Muusikas on selle aja meloodiad segatud praeguste rütmidega ning plaadiümbris meenutab tollaseid piraatplaate. Vissaku sõnul räägivad lood mitmesugustest suurlinnadega seotud kogemustest.

«Mind on palju mõjutanud Tartust Tallinnasse kolimine ja seal töötamine. Ühtpidi on Tallinn Tartuga võrreldes suur ja inspireeriv, aga kui ma võrdlen seda Pariisiga, kus oma Erasmuse aasta tegin, siis on meie pealinn ikkagi üsna väike. See vastuolu on ka plaadil edasiviiv jõud,» rääkis Vissak.

Muusikast võib konkreetsete seikade asemel otsida pigem arhetüüpseid linnakogemusi, nagu päikselisel päeval pilvelõhkujate vahel jalutamine või siis öises linnas suure autoga ringi sõitmine.

Tartus ringi kõndides soovitab Vissak näiteks lugu «City Summer» kuulata Tasku ja Tigutorni vahelisel alal ning «Patrol the Block» sobiks kõrvaklappidesse väga hästi Annelinna majade vahel jalutades.

«Uuel plaadil olen oma lood teinud mõnevõrra lihtsamalt ja ühe loo sisse vähem ideid pannud kui varem. «Patrol The Blockis» teen ma ise häält, teistes lugudes on mõned häälenäidised. Enamasti räägingi ma teiste instrumentide kaudu,» ütles Vissak.

Pärtel Vissak, esinejanimega Barthol Lo Mejor, on tuntud nii muusika-, kunsti kui ka kirjandusmaailmas. Ta on esinenud paljudel Eesti alternatiivfestivalidel nii DJ (diskorinimi Fluon) kui ka artistina.

2008. aastal ilmus noormehe sulest värvilist noortekultuuri kirjeldav raamat «Popdada» ning Vissaku tekste on avaldatud ka kirjandusajakirjades Vihik ja Värske Rõhk.

Jaga artiklit