Noorteadlased kohtusid Nobeli auhinna laureaatidega

Uudis

30. juunist 5. juulini toimus Saksamaal Lindaus 63. noorteadlaste ja nobelistide kohtumine, kus ainsate eestlastena osalesid kaks oma teadustööle pühendunud Tartu ülikooli keemia instituudi noorteadlast.

Lindaus toimuva kohtumise keskmes oli tänavu keemia: roheline keemia, keemilise energia muundamine ja säilitamine, biokeemilised protsessid ja nende struktuurid. Keemiafoorumil osales 35 Nobeli keemiapreemia laureaati, kes kohtusid enam kui 600 uue põlvkonna tippteadlase ja ‑uurijaga 78 riigist.

Eesti teaduste akadeemia esitas kandideerijate hulgast kohtumisele kolm Eesti parimat keemia valdkonna kraadiõppurit ja teadurit, kelle hulgast valis Lindau konverentside nõukogu hindamiskomisjon Eestit esindama kaks Tartu ülikooli noorteadlast: keemia instituudi analüütilise ja füüsikalise keemia teaduri Karin Kipperi ja analüütilise keemia õppetooli doktorandi Jaan Saame. Nende teadustöö seisneb peamiselt orgaaniliste ülitugevate hapete ja aluste uurimisel eri keskkondades ning on seotud näiteks arenguga meditsiinitehnoloogias, materjaliteaduses ja kõrgefektiivsete energiaallikate väljatöötamisel.

Teadusprorektori Marco Kirmi sõnul on tegemist suure tunnustusega Tartu ülikooli noorteadlaste ja doktorantide tööle. «Lindau konverentsidele kutsutakse parimatest parimad. Keemia on ka ju üks üheksast teadusvaldkonnast, kus Tartu ülikool kuulub maailma 1% viidatuimate hulka juba aastaid. See on keemikute järjepideva aastatepikkuse töö tulemus, mille lahutamatu osa on efektiivne doktoriõpe, mis kindlustab tipptasemel spetsialistide ettevalmistuse nii tööstusele kui ka akadeemilistele asutustele.» Nobeli preemia laureaatide ja noorteadlaste kohtumist korraldatakse alates 1951. aastast. 

Jaga artiklit

Märksõnad

nobeli auhind