Eesti on taas mõttespordi meister

Uudis

TÜ majandusteaduskonna majanduse modelleerimise lektor ja teadur Andres Kuusk tuli kolmandat korda maailmameistriks mõttespordis. Juuniorite maailmameistri tiitli pälvis Martin Hõbemägi ning naiste arvestuses krooniti maailmameistriks TÜ ettevõttemajanduse tudeng Madli Mirme.

Augustis Londonis toimunud toimunud viievõistluse maailmameistrivõistluste Pentamind World Championships võitjaks krooniti juba kolmandat korda TÜ majanduse modelleerimise lektor ja teadur Andres Kuusk.

«Mul oli seekord tublisti õnne ja tuleb tõdeda, et tegelikult oli seekord teise koha saanud mees minust parem ja võit on isegi pisut teenimatu,» tunnistas Kuusk, kelle sõnul oli viimase võistluspäeva eel veel üsna lootusetu seis karikas endale saada.

Mõttespordi maailmameistrivõistlustel võisteldakse erinevatel aladel, sh klassikalistes mängudes nagu male ja kabe, ristsõnamängus Scrabble, pokkeris ja strateegilistes lauamängudes. Mängija, kellel on viis kõige kõrgemat punktisummat, saab maailmameistri tiitli.

Sel aastal kujunes võitlus esikohale tihedaks. Viimase sessioonini juhtis Matthew Hathrell, kuid Andres võitis kulla mängus «Kadunud linn», mis kindlustas talle peaaegu kahe punktiga ka maailmameistritiitli.

2014. aasta mõttespordi maailmameistrivõitlustel osales rekordiliselt 334 sportlast ja kokku oli võistlusprogrammis 50 eri mängu.

Jaga artiklit

Märksõnad

mõttesport