TÜ muuseum sai raamatu

Uudis

Juulis ilmus esimene raamat Tartu ülikooli muuseumist, mis koosneb kahest suuremast peatükist, «Muusade mägi» ja «Kogumise võlu».

Esimene peatükk räägib Toomemäest, toomkirikust, vanast anatoomikumist, tähetornist ja kunstimuuseumist. Teine osa loob lugejale pildi teadustööst ja haruldastest leidudest. Samuti saab raamatust lugeda ka põnevaid legende Toomemäe hoonete kohta.

TÜ muuseumi direktor Mariann Raisma soovitas eriti tähelepanu pöörata uue raamatu pildimaterjalile. Näiteks näeb, millised olid varem praegused muuseumiruumid või milline nägi Toomemägi välja keskajal.

Lisaks saab alapeatükis «Uurimisretked» teada näiteks seda, kuidas tsaariaegse Tartu ülikooli esimese rektori meditsiiniprofessorist poeg võttis ette retke Araratile. Raamat viib lugeja ka 1860. aastatesse ja räägib leeprast ehk pidalitõvest ja sellest, kuidas ühiskond leeprahaigetesse suhtus ning mida ülikooli kirurgiaprofessor Eduard von Wahl selles osas ette võttis. Raamatut on võimalik endale saada lisaks muuseumile ka Tartu turismiinfokeskusest.

Jaga artiklit

Märksõnad

muuseum