Doktorante oodatakse oma teadustööd tutvustama kolme minuti loenguga

Uudis

28. septembril esitlevad tänavused kolme minuti loengute konkursil osalevad doktorandid ülikooliperele ja avalikkusele oma teadustööd. Ettekande võib pidada nii eesti kui ka inglise keeles ja igast kõlanud loengust valmib kohapeal videosalvestis.

Žürii annab kõigile võistlusel osalejatele põhjaliku tagasiside, edukamaid ootab rahaline preemia. Kolm parimat eestikeelset esinejat saavad lisaks võimaluse esindada Tartu Ülikooli Eesti Teaduste Akadeemia konkursil „Teadus kolme minutiga“. Parima ingliskeelse esineja loengu salvestis saadetakse Coimbra grupi rahvusvahelisele kolme minuti loengute konkursile. Valiku võistlustöödest avaldavad Universitas Tartuensis ja ERR Novaator.

Osalemiseks tuleb hiljemalt 14. septembril täita eesti- või ingliskeelne registreerimisvorm olenevalt ettekande keelest. Soovi korral saavad noored teadlased 20. septembril osaleda praktilisel ingliskeelsel koolitusel.

Konkursiks peab ette valmistama kaasahaarava eesti- või ingliskeelse loengu, milles võetakse kuni kolme minuti jooksul kokku oma uurimistöö ajendiks olnud probleem, selle lahendamisviisid, esialgsed tulemused ja mõju. Kindlasti tuleb ettekandes kirjeldada, kellele ja kuidas on teadustöö oluline ning mida on lähenemisviisis uudset ja põnevat.

Täpsed võistlustingimused on avaldatud ülikooli veebilehel.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit