Toomas Asserile pani rektori ametiketi kaela president Alar Karis, kes on ka ise varem Tartu Ülikooli juhtinud.
FOTO: Andres Tennus

Toomas Asser vannutati teiseks ametiajaks rektoriks

Uudis

25. augustil toimunud inauguratsioonitseremoonial andis professor Toomas Asser taas ametivande, ligi poolekilose hõbedast ja maakivist valmistatud ametiketi pani rektorile kaela president Alar Karis.

„Tean hästi, et rektori ametiketi kaal on palju suurem kui selle metalli ja kivide oma. Tuleb teha teadust, õpetada, viia teadus ühiskonda. Need on ametiketi nähtamatud lülid – kaalukad, kuid mitte koormavad, sest toeks on Tartu Ülikooli kuus sammast ehk kogu ülikoolipere,“ rääkis Karis, kes on ise olnud nii TÜ kui ka Eesti Maaülikooli rektor.

Nii president Alar Karis kui ka rektor Toomas Asser rõhutasid oma kõnedes akadeemilise vastutuse tähtsust ning seda, et Tartu Ülikooli roll on selles eeskuju näidata.

„Tartu Ülikooli ja tema liikmete tegevus tugineb ühiselt jagatud põhiväärtustele: akadeemilisele vabadusele ja autonoomiale, teaduspõhisusele, avatusele, koostööle, inimkesksusele, individuaalsele arengule ja viimaks – vastutusele. Luban rektorina kaitsta ülikooli põhiväärtusi murdumatult, nagu toetan ja kaitsen ka kõiki akadeemilise pere liikmeid, kes neid väärtuseid jagavad," ütles Asser inauguratsioonikõnes.

Rektor tänas kogu ülikooliperet teiseks ametiajaks antud toetuse eest ja sõnas, et võtab seda kui kinnitust, et tegutsetakse ühises väärtusruumis ja ollakse rahvusülikooli pika vaatega liikumissuuna valikul ühel meelel.

Vaata ka UTTV salvestust inauguratsioonitseremooniast:

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit