Teadus kolme minutiga

Uudis

Tartu Ülikool kutsub kõiki oma doktorante osalema neljandat korda toimuval rahvusvahelisel Coimbra grupi ülikoolide kolme minuti konkursil.

Konkursi eesmärk on tutvustada kolme minutiga võimalikult atraktiivselt ja arusaadavalt oma doktoritöö teemat. Kuna konkurss on rahvusvaheline, tuleb seda teha inglise keeles.

Reeglite järgi peab doktorant kuni kolme minuti jooksul tutvustama oma teadustööd. Näitlikustamiseks võib ta kasutada ühte staatilist slaidi, mis võib olla ekraanil terve esitluse jooksul. Kasutada ei tohi kostüüme, butafooriat, laulu-räppi-luulet, laboriinventari, hilisemat tehnilist järeltöötlust ega liikuvat kaameratööd.

Iga Coimbra grupi ülikool esitab ühe võistleja rahvusvahelisele konkursile. Tartu Ülikooli esindaja valitakse välja 24. märtsil kell 10 toimuval eelkonkursil TÜ kunstimuuseumis.

Eelkonkurss salvestatakse ja kohapeal valib žürii välja võitja, kelle salvestis saadetakse 31. märtsiks Coimbra rahvusvahelisele konkursile. Kõikide Coimbra grupi ülikoolide esitatud videotest valitakse 17. aprilliks välja kolm finalisti, kes kutsutakse rahvusvahelisse finaali, mis toimub 10.–12. juunini Montpellier’ ülikoolis Prantsusmaal.

Osalejatel tuleb enne 24. märtsi saata registreerimissoov koos esineja nime, ettekande pealkirjaga ja ühe slaidiga e-posti aadressile avalik [at] ut.ee

Lisateavet saab ökotoksikoloogia teadurilt Randel Kreitsbergilt (randel.kreitsberg [at] ut.ee) ja Coimbra Grupi kodulehelt coimbra-group.eu.

Jaga artiklit