Rahvakunstiansambel oli tihedalt seotud ka rahvusülikooli 100. aastapäeva tähistamisega. Pildil hetk esinemisest Narva kolledžis.
Margit Kooser

Rahvakunstiansambel tähistab 75 aasta juubelit

Uudis

Juba 1945. aastal loodud Tartu Ülikooli Rahvakunstiansamblis on aastate jooksul kaasa löönud üle 2300 inimese, teiste seas ka näiteks Ingrid Rüütel, Mati Kaal, Linnar Priimägi, Liisa Pakosta, Mait Agu ja Kristjan Torop. Praegu keerutab kümnes tantsurühmas jalga ligikaudu 150 inimest.

Rahvakunstiansambli juhatuse liikme Lauri Lehe sõnul hõlmab ansambel kolme lasterühma, kaht neiduderühma, kolme üliõpilaste rühma ja kaht vilistlasrühma. Esinemispakkumisi on nõnda palju, et nende vahel tuleb lausa valida.

Põhiosa tantsijatest moodustavad üliõpilased, kuid kõige nooremad jalakeerutajad on viie-kuueaastased ja kõige vanem tantsija on 66-aastane. „Meil on mõned väga tublid vilistlasrühma tantsijad, kes on tantsinud üle 40 aasta,“ kiitis Leht. Nii on mõni neist esinenud isegi 1980. aasta Moskva olümpiamängude avamisel.

Väärika sünnipäeva tähistamiseks tuleb ansambel lavale kontserdikavaga „Olemise mustrid“. 14. märtsil saab seda näha Tartus Eesti Rahva Muuseumis ja 29. märtsil Rakvere Teatris. Lauri Leht vihjas, et Tartu kontsert on suurejoonelisem, sest seal mängivad tantsijatele taustaks muusikat kaks bändi: Kratt ja Rüüt.

Jaga artiklit