Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi uus kodu.
FOTO: Andres Tennus

Paremad spordiõppe võimalused ülikoolis

Uudis

15. jaanuaril avati Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi uus õppe- ja teadushoone ning spordikompleksi laiendus, mis läksid maksma üle 10 miljoni euro.

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul paranevad uues hoones füsioteraapia- ja treeneriõppe tingimused ning kehalise kasvatuse õpetajate väljaõpe, samuti saab lahendatud teadustegevuse ruumiprobleem.

Varem olid instituudi õpperuumid ja teaduslaborid kolmes majas üle linna laiali.

«Oleme eriti rõõmsad just selle üle, et asume nüüd ühes hoonekompleksis, mis võimaldab tunduvalt paremini arendada nii õppe- kui ka teadustegevust. Näen juba praegu selle muutuse mõju: tudengite ja kolleegide nägudelt õhkub entusiasmi. Meie ülesanne on nüüd olla oma tegevusega selle uue hoone vääriline,» ütles Kaasik.

Ta lisas, et eriti vajalik oli nüüdisaegse õppe- ja uurimiskeskkonna kujundamine füsioteraapia õppekavade üliõpilastele ja õppejõududele. Sama tähtsaks pidas instituudi juhataja spordikompleksi laiendust.

«Nüüd moodustab spordiõppe- ja spordikeskkond ühtse terviku, mis väljendub teaduslike rakendusuuringute pakkumises klubi sportlaskonnale ning samuti üliõpilaste erialase praktikabaasi avardumises,» rõhutas Kaasik.

Ujula 4 asuva õppehoone avamisel pidasid kõne rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Huvilised said avamispäeval tutvuda spordihoonega, jälgida käimasolevaid treeninguid ning võtta tasuta osa fitnessiklubi treeningutest.

Vaata ka UT TV salvestust avamispäevast:

Jaga artiklit