TÜ taas 3% parima seas

Uudis

Oktoobris avaldas maailma mainekaim ülikoolide edetabeli koostaja, ajakiri Times Higher Education (THE) taas maailma parimate ülikoolide värske pingerea. 2013/2014. aasta edetabelis on Tartu ülikool jätkuvalt ainukesena Baltimaade ülikoolidest maailma 3% parimate ülikoolide seas, kuuludes vahemikku 351‒400.

Rektor Volli Kalm kommenteeris, et Tartu ülikooli püsimine juba kolmandat aastat maailma tippülikoolide seas on ühelt poolt kindlasti tunnustus ülikooliperele, aga teisalt ka kohustus, kuna ülikooli õppe- ja teadustöö arendustegevuses tuleb järjepidevalt pingutada. «Kõrghariduse rahvusvaheline konkurents ainult kasvab, mis tähendab, et kõik ülikoolid üle maailma panustavad oma arendustegevusse, aga ka nähtavuse ja tuntuse parandamisse,» lisas Volli Kalm.
 
Peale teadlaste seas korraldatava maineuuringu võtab THE pingerea koostamisel kõige enam arvesse kvalitatiivseid näitajaid, mis kirjeldavad õpikeskkonda, teadustulemuste mõjukust, teadustöö mahtu, teadustulusid, uuendusmeelsust ja rahvusvahelistumise ulatust.

Esimeste seas domineerivad jätkuvalt USA kõrgkoolid, esimesel kohal on sarnaselt eelmise aastaga California Institute of Technology ning teisel kohal Harvard University. Ida-Euroopast on 400 maailma tippülikooli hulka pääsenud vaid neli ülikooli, nende hulgas Tartu ülikool, Varssavi ülikool, Lomonossovi nimeline Moskva riiklik ülikool ja Charlesi ülikool Prahas.

Jaga artiklit