Kõrge tunnustus TÜ teadlase fotole

Uudis

25. oktoobril tunnustati Saksamaal Lünnenis Euroopa prestiižikaima loodusfotograafia konkursi «GDT European Wildlife Photographer of the Year 2013» autasustamisel Tartu ülikooli loodusvarade rakendamise teaduri Mati Kose loodusfotot «Bats and Stars». Kose jäi jagama II ja III kohta imetajate fotode kategoorias.

Euroopa loodusfotograafia konkurss on suuruselt ja mõjukuselt üks suurimaid maailmas. Kose sõnul on esimene suur rahvusvaheline heakskiit maailma ühel tugevaimal loodusfotograafia konkursil väga innustav. «Ühelt poolt on see tunnustus meie looduse rikkusele, et suudame pakkuda konkurentsi maailma loomafoto kuldpaikades pildistajatele, teisalt näitab, et loodusfoto piiride avardamine ja uute vaatenurkade leidmine on õige tee, et tänapäeva konkurentsitihedal meediamaastikul silma jääda,» ütles mees.

Võidupilt sündis suvise puhkuse lõpuretkel Sõrve bioloogiajaamas Saaremaal. «Välibaasi õuel oli üles seatud ööliblikate seireks valguspüünis. Selle ümbruses tiirutav putukaparv meelitas omakorda ligi hulgaliselt nahkhiiri. Nende lennukaari vaadeldes sündiski mõte neid jäädvustada kirka augustitaeva tähemaastiku taustal,» seletas ta.

Teadlase ja loodusfotograafina on Mati Kose kutsumus näidata loodust selle võimsuses ja hapruses köitvalt ja üllatavalt. Viimastel aastatel on ta püüdnud leida fotograafias järjest rohkem uusi ja tavapärasest erinevaid vaatenurki ning loomingulisi lahendusi.

Jaga artiklit