Vestlussari lasteteatritest

Uudis

Teatriteaduse üliõpilaste loož korraldab sügistalvel vestlussarja lasteteatritest. Arutelusarja «Kolm õhtujuttu ehk lasteteatrite sümpoosion» eesmärk on tutvustada teatritudengitele ja teistele teatrihuvilistele siiani pigem vähe tähelepanu pälvinud lasteteatrit Eesti teatrielus. Vestlema on kutsutud nii lasteteatri tegijad kui ka uurijad.

Kolmel õhtul kohtuvad teatritegijad ja -uurijad ning publik Tartu uue teatri suures kohvikus, et koos arutleda, mõelda, küsida ja vastata. 6. novembril räägivad lasteteatrite suundumustest ja kriitikast teatriteadlane ja lasteteatri ajaveebi asutaja Eva-Liisa Linder ning teatrikriitik Rait Avestik.

25. novembril räägivad praktikud, NUKU teatri kunstiline juht, lavastaja ja näitleja Taavi Tõnisson ning Toomas Tross ja Haide Männamäe Piip ja Tuut teatrist. 4. detsembril kohtuvad ja arutlevad lastele lavastamise üle aga Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna õppejõud Jaanika Juhanson ning lavastaja Mart Koldits.

Kõik vestlusõhtud algavad kell 18.15 ja kestavad umbes poolteist tundi. Õhtuid juhivad teatriteaduse üliõpilaste looži liikmed.

MTÜ teatriteaduse üliõpilaste loož (TÜL) on TÜ üliõpilaste erialaorganisatsioon, mis loodi 1993. aastal, et pidada süvendatud teatrialast dialoogi. TÜL-i eesmärgid on edendada teatriteadust Eestis ning avardada selles vallas oma liikmete ja teiste tudengite silmaring . Oluline on pakkuda teatriteaduse tudengitele võimalust oma teoreetilisi teadmisi praktiseerida.

Jaga artiklit