Raamatukogu ümbrus on juba renoveeritud.
FOTO: Virgo Siil

Jaanuaris pääseme võib-olla raamatukokku

Uudis

Augusti alguses allkirjastasid Tartu ülikool ja raamatukogu ehituse riigihanke võitnud AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust lepingu, mille kohaselt on hoone kõikide ehitustööde lõpptähtaeg 9. jaanuar 2019. aasta. AS Ehitustrust alustas objektil ehitust juba augusti keskel, mil võeti ette vajalikud lammutustööd.

Ehituse ajal on jätkuvalt raamatukogus avatud ESTER-i kaudu tellitud raamatute kojulaenutus ja tagastamine (sissepääsuga Akadeemia tänavalt) ning ajutised lugemissaalid Veski tänaval, kus on olemas ka rühmatöö ruumid ning arvutiklass.

«Raamatukogu remont toimub mitmes järgus,» rääkis Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel. «Esmajärjekorras tahame valmis saada need alad, mis on vajalikud üliõpilastele normaalse õppetegevuse ja lugejateeninduse jaoks.» Nii kuuluvad esimese järgu tööde hulka ehitustööd fuajees, esimene korrus koos hoidlatega, teine korrus, uued trepikojad ning liftid. Peale selle loodab ehitaja teha vajalikud ümberehitustööd majaesisel platsil.

Esimese järgu ehitustööd lõppevad 2018. aasta jaanuaris. «Kui ehitaja on oma töödega valmis saanud, järgneb sisustuse paigaldamine. Lisaks võtab veel aega ka kastidesse ladustatud raamatute riiulitele toomine,» tõdes Pagel. «Loodame lugejatele täpse kuupäeva, mil on taas võimalik pääseda raamatukogu lugemissaalidesse, teatada hiljemalt novembris.»

Uuel aastal algavad ka teise järgu ehitustööd külastajatele suletud aladel, milleks on keldrikorruse hoidlad ja olemasolevad trepikojad.

Kolmanda järguga lõpetatakse ülejäänud projektijärgsed hoonesisesed tööd, antakse tellijale töö üle ja hangitakse hoonele kasutusluba.

«Olukord on endiselt keeruline kõikidele meie lugejatele, aga seekord läheme uuele õppeaastale vastu märksa rõõmsamalt,» sõnas Tartu ülikooli raamatukogu direktor Martin Hallik. «Meil on väga suur lootus, et juba uue aasta algul pääsevad nii tudengid kui ka kõik teised lugejad taas raamatukokku. Seni aga julgustan kõiki kasutama pop-up lugemissaale Veski tänaval, kus oleme loonud õppetööks vajalikud tingimused.»

Jaga artiklit