Meelis Luha esimene tööpäev oli asjaajamisrohke.
FOTO: Virgo Siil

Tartu ülikooli uueks kantsleriks saab Meelis Luht

Uudis

Meelis Luht, endine Eesti meedia grupi juhatuse liige, asub 21. augustist tööle Tartu ülikooli kantslerina.

Rektor Volli Kalmu sõnul on uus kantsler varasemas tööelus erinevaid tegevusvaldkondi juhtinud ja rahvusvahelise kogemusega tippjuht, kelles näeme võimekust, soovi ning taotlust aktiivselt panustada ülikooli arengueesmärkide elluviimisse.

Meelis Luht on sündinud 20. juunil 1970. aastal Viljandis. Ta on lõpetanud Ülenurme gümnaasiumi, õppinud Tartu ülikoolis füüsikat ning lõpetanud 1995. aastal Tartu ülikooli turunduse ja kaubanduse erialal. Luht on töötanud Postimehes majandusajakirjanikuna, olnud 1995.–1997. aastal Bigbank grupi juhtkonna liige. Alates 1997. aastast on ta töötanud Eesti meedia grupis ning on olnud alates 2000. aastast meediagrupi juhatuse liige ja finantsdirektor. Peale selle on ta kuulunud mitmete meediaühingute nõukogudesse Eestis, Lätis ja Leedus.

Kui juunis kantslerit otsiti, siis uue kantsleri ülesandeks pidi jääma jätkuvalt suure osa ülikooli tugiteenuste ja ka ülikooli eri asutuste töö juhtimine. Lähiaastatel on kantsleri juhtimisel vaja ülikoolis teha mitu olulist uuendust, näiteks uue õppeinfosüsteemi väljaarendamine ning Emajõe äärde ettevõtete ja akadeemia kokkupuutekeskkonnana rajatava Delta hoonetekogumi ehitamine.

Tartu ülikooli endine kantsler Andres Liinat lahkus ametist omal soovil 2017. aasta jaanuari alguses.

Jaga artiklit