FOTO: Andres Tennus

Õpetamise hea tava konverents

Uudis

14. jaanuaril toimub Tartu ülikoolis konverents «Õppejõult õppejõule 2016», mis keskendub heale õppimisele ja õpetamisele.

Konverents algab rektor Volli Kalmu sõnavõtuga kell 11, seejärel peab õppimise ja õpetamise arendusest ettekande õppeprorektor Mart Noorma. Üliõpilaste arusaamu teemast tutvustab üliõpilasesindus.

Töötubades analüüsitakse hea õpetamise põhimõtteid põhjalikumalt, samuti saab jagada oma kogemusi ning kuulata kolleegide esitlusi nende tegemistest. Päeva lõpetavad arutelude kokkuvõtted ja edasiste plaanide seadmine.

Kuna õpetamise hea tava põhimõtete selgituseks ning sisuliste arutelude toetuseks on oluline tuua näiteid, paluvad korraldajad konverentsile tulijatel valmistada ette näite oma õpetamiskogemusest, milles avaldub õpetamise hea tava mõni põhimõte.

Jaanuaris peetav «Õppejõult õppejõule» konverents on traditsiooniline üritus, mis sai alguse programmi Primus raames korraldatud rahvusvahelistest õpetamisteemalistest konverentsidest 2011. ja 2013. aastal. Mullu tutvustati lähemalt kollegiaalse tagasiside esimesi kogemusi.

Tänavune konverents toimub 14. jaanuaril Tartu ülikooli raamatukogus.

Jaga artiklit