Savanni dioraam TÜ loodusmuuseumis.
FOTO: Aavo Kaine

Loodusmuuseum avab uue püsinäituse

Uudis

Eesti vanim muuseum, 1802. aastal asutatud Tartu ülikooli loodusmuuseum avab 16. jaanuaril külastajatele uue väljapaneku. Neli aastat kestnud renoveerimistööde käigus valmis uus püsinäitus «Maa. Elu. Lugu» ning kaks õppeklassi.

Uus püsinäitus on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10–18 ning juhatab külastaja Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänasesse päeva. Külastaja kohtub Devoni ajastu koopas rüükalaga, saab jälgida liblikate öist lennujaama ning vaadata tõtt esimese Eesti šaakaliga.

Avastamisrõõmu pakuvad Tartu meridiaanil asuvaid kooslusi kujutavad dioraamid. Elavnurgas kohtuvad lapsed vanade tuttavate saare-roninastiku ja punapõlv-tarantliga, aga ka uue asuka roheleeguaniga.

Püsiväljapaneku tekstid on eesti ja inglise keeles ning seda saab külastada nii omal käel kui ka giidi juhendamisel.

Alanud aastal jätkatakse tavapäraste huvipäevade ja vestlusõhtute korraldamisega uuel seminarialal. Kooliõpilased saavad loodust tundma õppida ja uurida muuseumi geoloogia- ja zooloogiaklassides toimuvates muuseumitundides.

TÜ loodusmuuseumile kuuluvad zooloogia-, geoloogia-, botaanika- ja mükoloogiakogud. Seal kogutakse ja säilitatakse isendeid taime-, seene- ja loomariigist ning kivimeid ja kivistisi. Loodusmuuseum osaleb ka teaduslike andmebaaside arendamises ja täiendamises ning korraldab näitusi ja avalikke üritusi. Koolidele ja teistele huvilistele pakutakse loodushariduslikke õppeprogramme ja -materjale.

TÜ loodusmuuseumi uus püsiväljapanek ja õppeklassid valmisid Euroopa regionaalarengu fondi toetusel keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise programmist.

Vaata nüüd ka UTTV videosalvestust püsiekspositsiooni avamisest:

Jaga artiklit