Tartu ülikool sai loovuskonkursil «Kuldõun» kolm auhinda

Uudis

Detsembris tunnustas sihtasutus Archimedes aasta säravamaid haridusprojekte ja hariduse edendajaid. Tartu ülikool sai kategoorias «Aasta video hariduses» esimese koha ning kategoorias «Nutitegu hariduses» teise ja kolmanda koha. 

Kõige konkurentsirikkama, haridusvideote kategooria võitis Tartu ülikooli sisseastumiskampaania stardivideo, mis tutvustas bioloogiat ja teisi loodusteaduste erialasid ning nende väljundeid. Reklaamklipid valmisid koostöös vilistlaste ja Eesti räppari Genkaga, et edastatav sõnum jõuaks suurema sihtrühmani.

Archimedese kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurm tõdes, et Tartu ülikool kasutas videoid luues hästi läbimõeldud strateegiat ja säravaid vilistlasi, kes oskasid tänu otsesele kokkupuutele kõige paremini edasi anda õppekava olemuse ja sisu.

«Tartu ülikoolil oli ka õilis eesmärk saada teatud õppekavadele rohkem avaldusi ja kummutada levinud stereotüüpe. Hea vorm aitab sisust alati paremini aru saada,» lisas Loonurm. 

Kategoorias «Aasta nutitegu hariduses» tunnustati ülikooli kahe auhinnaga. Teise koha sai TÜ ja ERR-i ühine teadusuudiste portaal ERR Novaator. Portaali tunnustati hiljuti ka riiklikult teaduse populariseerijana.

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati Tartu ülikooli keeleväänajate («Tongue Twisters») sari, mille idee algataja on rahvusvahelise kommunikatsiooni peaspetsialist Inga Külmoja.

Külmoja sõnul on sellel projektil kaks põhilist sihtgruppi: välismaalased, kes võiksid tunda huvi Eesti, eesti keele ja kultuuri vastu, ning ka oma keele ja identiteedi üle uhkust tundvad eestlased, kes jagaksid keeleväänajaid oma välismaalastest sõpradega, ehk toimuks nn rahvadiplomaatia.

«Rahvusvahelistumise taustal on eesti keele ja kultuuri püsimine kahtlemata oluline. Ühest küljest võiks Eesti olla märksa suurem oma etnilistest ja geograafilistest piiridest, teisest küljest on tähtis, et Eestisse õppima, töötama ja elama asuvad välismaalased tunneksid huvi kohaliku keele ja kultuuri vastu,» rääkis Külmoja.

Sellist huvi ei äratada sundides, vaid pakkudes mängulist ja lustakat sisu edutainment’i võtmes. Külm­oja kinnitas, et eesti keel pakub selleks suurepärast materjali.

Jaga artiklit