Tartu ülikooli peahoones algab remont juulikuu alguses.
FOTO: Andres Tennus

Peahoone läheb remonti

Uudis

Juulis algab ülikooli peahoones remont, mille tõttu viiakse tänavu mujale nii suvine vastuvõtt kui ka sügisene õppeaasta avaaktus.

Septembri lõpuni kestva remondi käigus tehakse üldehitustöid peahoone fuajees ja sellega külgnevates koridorides. Ümber ehitatakse aula ventilatsioonisüsteem ning muid remonditöid tehakse nii aula trepil kui ka ruumides 302 ja 304.

Ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel ütles, et tööde põhiline eesmärk on täita päästeameti nõuded tuleohutuse tagamiseks. Nii paigutatakse peahoone esimese korruse koridoridesse automaatsed tulekindlad uksed. Tuletõkkeuksed saavad ka mitmed peahoone ruumid kõigil kolmel korrusel, mitmetele tööruumidele ja auditooriumidele lisatakse kaardiga läbipääsusüsteemid.

Uute uste ja vajalike valgustite jaoks freesitakse seintesse kaablikanalid, mis hiljem sulgetakse. Seetõttu saavad koridoride ja fuajee seinad uue värvikatte. Suur töö on ka peasissekäigu kulunud põrandaplaatide vahetus uute vastu.

Remondi ajal pole võimalik kasutada senati saali ega aulat, juulis ja augustis on suletud ka fuajee ja peasissepääs. Õppeosakonna töötajad pääsevad oma ruumidesse hoovis asuva veranda kaudu, kunstimuuseumisse saab minna hoovist läbi muuseumi ees oleva veranda. Lõunatiiva, põhikorpuse vasaku tiiva teise ja kolmanda korruse ning rektoraadi töötajad saavad kasutada invasissepääsu sisehoovis, elukestva õppe keskus ning usuteaduskond pääsevad tööruumidesse kohvikupoolsest külgsissepääsust.

Postikantselei viiakse suveks ruumi 021 (keldriruum usuteaduskonna juures), sinna pääseb ülikooli kohviku poolt põhikorpuse külguksest. Juuli algusest augusti lõpuni on peahoone esimesel korrusel suletud nii inva-WC kui ka meeste tualett. Remondiperioodil ei ole võimalik ruumide võtmeid infoletist laenutada.

Kuna mitmetes ruumides on müra ja tolmu tõttu remondi ajal raskem töötada, on koostöös kinnisvaraosakonna ja teiste ruumikasutajatega võimalik leida remondi keskmesse jäävatele inimestele asenduspindasid peahoone kõrgematel korrustel, Ülikooli 18a hoones või Jakobi 1 kantselei arhiivis.

Suviseid sisseastujaid ootab ülikool peahoone kõrval asuvas Jakobi 2 õppehoones. Sisseastumiskonkursile on võimalik end kirja panna ka infosüsteemis SAIS. Õppeaasta avaaktused peetakse sügisel Tartu ülikooli muuseumis Toomel, Elleri muusikakoolis, Jaani kirikus ja mujal.

Jaga artiklit

Märksõnad

peahoone, remont