Vabaõhukino toomkiriku varemetes.
FOTO: TÜ muuseum

Teaduslinn tutvustab Eesti teadlaste saavutusi

Uudis

11. ja 12. juulil kutsub Tartu Ülikooli muuseum Toomemäele kerkivasse teaduslinnakusse, kus tutvustatakse uusimaid teadusavastusi ning arvamuskohvikus saab kaasa mõelda teaduse olulisuse osas.

Hansapäevade aegse teaduslinna keskmes on sel aastal Struve geodeetiline kaar, millel täitub 10 aastat Unesco maailmapärandi nimekirja kandmisest. Struve geodeetiline kaar on Tallinna vanalinna kõrval ainukene Eestis asuv objekt, mis Unesco maailmapärandi nimekirja kuulub.

Lisaks saab teaduslinnas näha ja ehitada roboteid, tutvuda marsimajaprojektiga, uurida, mis on tehislihased, kuulda lähemalt ME-3 bakterist, heita pilk tulevikus kasutatavatele korrosioonivastastele materjalidele, teha katseid oma ajuga, panna ennast proovile saate «Rakett 69» ülesannete lahendamisel koos saates osalenutega ning palju muud huvitavat. 

Uue algatusena on sel aastal teaduslinnas avatud arvamuskohvik, kus eri valdkondade teadlased arutlevad mitmesugustel teadusteemadel, kuid eeskätt just selle üle, kuidas teadus meid igapäevases elus aitab ning seda muudab. Arvamuskohvik avab uksed Tartu tähetorni aias ning sinna on oodatud kaasa mõtlema ja arvamust avaldama kõik, keda huvitab teadlaste panus ühiskonda.

Toomkiriku varemetesse püstitatakse ka traditsiooniks saanud toomelava ning 10. juulist alustab varemetes Elektriteatri eestvedamisel tegevust öökino, kus saab kolmel õhtul, 10.–12. juulil,  alates südaööst nautida kaasaegset eesti filmikunsti. 

Tartu Ülikooli muuseumi ajaloolises toomkirikut, toomkiriku torne, Tartu tähetorni ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumi saab Teaduslinna ajal külastada 1 € sooduspiletiga. 

Teaduslinna täpsem kava on üleval Tartu Ülikooli muuseumi kodulehel.

Jaga artiklit

Märksõnad

muuseumid