Kristiina Ehin eelmisel aastal kirjandusfestivali Prima Vista avamisel.
FOTO: Andres Tennus

Vabade kunstide professori kohale asub Kristiina Ehin

Uudis

Sügisel algaval õppeaastal on Tartu ülikooli uus vabade kunstide professor luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehin. Tema loengusari «Teekond tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde. Loovuse kujundlikud väljakutsed» kutsub isikupärase kunstilise tunnetuslaadi leidmise teekonnale.

«Kristiina Ehini valimine vabade kunstide professoriks annab üliõpilastele ja loengusarja vabakuulajatele suurepärase võimaluse õppida kirjanikult, kes ammutab inspiratsiooni ühelt poolt eesti rahvaluulest, teisalt aga sügavast maailmakultuuri tundmisest,» ütles filosoofiateaduskonna dekaan professor Margit Sutrop.

Kristiina Ehin on üks tänapäeva tuntumaid ja enim tõlgitud eesti kirjanikke. Tema luuletusi ja jutte on avaldatud 22 keeles, sh šoti, kõmri, makedoonia, udmurdi, prantsuse ja norra keeles. Inglise keeles on Ehinil ilmunud 11 raamatut Ilmar Lehtpere tõlkes. Tema looming on kõlanud ka laulupidudel, Eesti vabariigi aastapäevakontsertidel, olümpiamängudel ning mitmel pool mujalgi.

Loengute käigus käsitleb Ehin teekonda tundva inimese ehk homo sensibilis’e juurde, mis võib omakorda viia omapärase kunstiloomingu tekkeni. Inspiratsioon, loovus, kujundlik tunnetuslaad, identiteet ja traditsioon on selle teekonna olulised märksõnad, mida õppejõud käsitleb oma isikliku kirjandusloomingu ning varasema töökogemuse kaudu loovkirjutusõpetajana.

Kristiina Ehini loengukursus Tartu ülikoolis toimub sügissemestril kolmapäeviti: 9. septembril, 7. oktoobril, 21. oktoobril, 11. novembril ja 9. detsembril kell 16.15–18 Tartu ülikooli peahoone auditooriumis 232. Loenguid kuulama on oodatud kõik huvilised ülikoolist ja mujaltki. Loovkirjutamise kursus jätkub kevadsemestril.

Jaga artiklit