Juuni 2018, nr 6
FOTO: erakogu
Grete Sarapile meeldib ennast harida ja täiendada ka reisides. Fotol istub ta ühel tänavakunstitaiesel Malaisias, kodumaal eelistab ta tööl käia aga mootorrattaga.

Mai alguses alustas tööd uus Tartu Noorsootöö Keskus, mille direktoriks valiti TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlane Grete Sarap.

Grete on töötanud noortega seitse aastat nii Puhja kui ka Aparaadi Noortekeskuse arendajana. Samuti on tal suur rahvusvaheline kogemus. Uuele tööle sai ta asuda alles mai keskel, sest veetis kuu esimesed nädalad noorterühmaga Rumeenias.

Aprill 2018, nr 4
Märksõnad: 

NATO-le 1,3 miljardi euro eest luuredroone hankiva juhtkomitee esimeheks valiti 32-aastane Silva Aher, kelle sõnul annab tema uus amet Eestile esimest korda võimaluse komitees juhtpositsioonilt kaasa rääkida.

Aheril on Tartu Ülikooli riigiteaduste bakalaureusekraad ja võrdleva poliitika magistrikraad. Ta töötab Eesti relvastusdirektori esindajana Brüsselis, kaitstes Eesti huve nii NATO kui ka Euroopa Liidu relvastusalastel kohtumistel.

Juuni 2014, nr 6
FOTO: Anni Suvi
Kairi koos venna Marekiga, kellega koos asutati perefirma Lentsius Design.
Märksõnad: 

Kairi Lentsiuse (26) üks kursusekaaslane Tartu ülikooli päevilt on praegu Viljandi Ugalas lavastaja, teine kirjutab Postimehe ajalehele tehnoloogialugusid. Kairi ise jätkab kooliteed aga Rootsi tekstiiliülikoolis.

Juuni 2014, nr 6

Mai alguses laekus Tartu ülikooli vilistlaste Alma Martini ja Eevi Martin Selenoi mälestuseks USA-st 20 000 dollari (14 341, 93 eurot) suurune annetus. Rektoraat otsustas seda raha kasutada treenerikoolituse edendamiseks kehakultuuriteaduskonnas.

Annetussumma suunati treenerikoolituse arendamisse, kuna nii kodundusteadlane Alma Martin, toitumisspetsialist Eevi Martin Selenoi kui ka tema abikaasa, korvpalli- ja ujumistreener Alexei Selenoi, pühendasid oma professionaalse elu nii Eestis kui ka hiljem Ameerika Ühendriikides elades tervislike eluviiside edendamisele.

Mai 2014, nr 5
Märksõnad: 

Kui Jevgeni Ossinovski (28) hakkas 12. klassis eriala valima, ei teadnud ta täpselt, millele valik peaks langema. Kindel oli ainult soov Tartusse tulla. Nüüd, mitu cum laude’t hiljem, on ta Tartus tagasi – seekord haridus- ja teadusministrina.

Aprill 2014, nr 4
FOTO: erakogu
Tabatud hetk: Edward Laane Fukuoka suveuniversiaadil 1995. aastal mängude vahepeal puhkamas.

Mark Twaini raamatu «Prints ja kerjus» tegelasi teavad vist küll kõik. Väike faktikontroll: kas mäletate printsi nime? Vihjena võib öelda, et tegu on eestlaste jaoks pisut ebahariliku, kuid inglastele ülimalt sobiva nimega, seda eriti häälduse poolest.

Sama eesnime kannab Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst-õppejõud ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna assistent. Raamatut «Prints ja kerjus» ei ole siin mainitud asjatult, just sellest raamatust Edward Laane isa poja nimeks inspiratsiooni saigi.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Mati Hiis / Õhtuleht / Scanpix
Tarmo Rüütli töö kuue aasta jooksul andis Eesti jalgpallikoondisele muuhulgas kõigi aegade edukaima valiksarja.
Märksõnad: 

2005. aastal Tartu ülikooli avatud ülikooli treeninguõpetuse ja spordijuhtimise diplomiõppe lõpetanud Tarmo Rüütli alustas jalgpallimänguga juba poisikesena Viljandi karjamaadel. Eelmise aasta lõpus andis ta viimased kuus aastat peetud Eesti jalgpallikoondise peatreeneri ameti üle uuele mehele ja siirdus Tallinna Kalevi jalgpalliklubisse.

1973. aastal lõpetasite Tallinna ehitus- ja mehaanikatehnikumi, selleks ajaks olite aga juba mitu aastat klubitasemel jalgpalli mänginud. Kuidas nii läks?

Telli voog RSS - vilistlane
Telli voog RSS - vilistlane