Oktoober 2014, nr 9
FOTO: Merilyn Merisalu
Tartu kutsehariduskeskuse missioon on praktilise õppe läbi sealsed õpilased meistriteks kujundada. Muide, ka selle pintsaku koolijuhi seljas õmblesid valmis kutsehariduskeskuse noored.

Eesti suurimat kutse- ja täiendusõppekeskust juhtiv kehakultuuriteaduskonna vilistlane Andrus Mõttus leiab, et oskus enda kätega midagi luua annab elule palju juurde.

Kui Andrus veel ise koolipoiss oli ja aktiivselt muu spordi kõrvalt ka motokrossiga tegeles, olid tal tulevikuplaanid selged. Pärast sõjaväge tuleks minna tehnikumi ja saada kas keevitajaks või treialiks, kes saaks head palka. Asjalood arenesid aga natuke teises suunas.

Juuni 2014, nr 6

Mai alguses laekus Tartu ülikooli vilistlaste Alma Martini ja Eevi Martin Selenoi mälestuseks USA-st 20 000 dollari (14 341, 93 eurot) suurune annetus. Rektoraat otsustas seda raha kasutada treenerikoolituse edendamiseks kehakultuuriteaduskonnas.

Annetussumma suunati treenerikoolituse arendamisse, kuna nii kodundusteadlane Alma Martin, toitumisspetsialist Eevi Martin Selenoi kui ka tema abikaasa, korvpalli- ja ujumistreener Alexei Selenoi, pühendasid oma professionaalse elu nii Eestis kui ka hiljem Ameerika Ühendriikides elades tervislike eluviiside edendamisele.

Telli voog RSS - kehakultuur
Telli voog RSS - kehakultuur