Loenguid märgisüsteemide alalt

Uudis

Sel semestril tähistab TÜ semiootika osakond ajakirja Töid märgisüsteemide alalt (Sign Systems Studies) 50. juubelit loengusarjaga «Loenguid märgisüsteemide alalt».

Sari pole ajakirjalt inspiratsiooni saanud üksnes oma nime, vaid ka sisu jaoks. See toob kokku interdistsiplinaarsed perspektiivid eri semiootika huviorbiiti jäävatele teemadele. Loengusarjas esinevad oma valdkondade silmapaistvad esindajad Tartust, Tallinnast ja ka välismaalt.

Esinejate hulka kuuluvad vene filoloog ja Lotmani arhiivi uurija Igor Pilshchikov, ajaloolased Carlo Ginzburg ja Marek Tamm, orientalist Märt Läänemets, kultuuripsühholoog Peeter Tulviste, narratoloog Marina Grišakova, meediauurija Indrek Ibrus, kirjanikud Berk Vaher ja Valdur Mikita, arheoloog Valter Lang, vene filoloog Ljubov Kisseljova, kultuurisemiootikud Daniele Monticelli, Mihhail Lotman ja Peeter Torop ja kirjandussemiootik Ülle Pärli.

Semestri jooksul on võimalik sarja loenguid kuulata igal kolmapäeval kell 16.15 semiootika osakonnas (Jakobi 2-306). Täpsema info juubeliürituste ja loengusarja kohta leiab semiootika osakonna kodulehelt www.flfi.ut.ee/et ja juubeliürituste lehelt Facebookis.

Ajakiri Töid märgisüsteemide alalt on semiootik Juri Lotmani algatatud maailma vanim semiootika-alane teadusajakiri, mis ilmub inglisekeelsena ja on avatud ligipääsuga.

Jaga artiklit

Märksõnad

semiootika