Veebruar 2022, nr 1
Allikas: TÜ raamatukogu
Juri Lotman 1980. aastatel.
Märksõnad: 

Veebruari lõpus avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus semiootik Juri Lotmani 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Juri Lotman – Tartu Ülikooli professor“.

Näitus avatakse 27. veebruaril kell 18 Lotmanile pühendatud kongressil. Eksponeeritakse originaalkäsikirju TÜ raamatukogus asuvast Lotmani isikuarhiivist ja tema üliõpilaste isiklikest arhiividest, raamatuid, ajalehti ja ajakirju ning Lotmani puudutavat filmimaterjali.

Märts 2018, nr3
Märksõnad: 

On ilmunud esimene eestikeelne semiootikaõpik, mis on mõeldud nii tudengitele kui ka kõigile teistele semiootikast huvitatutele.

Oktoober 2014, nr 9
Märksõnad: 

Sel semestril tähistab TÜ semiootika osakond ajakirja Töid märgisüsteemide alalt (Sign Systems Studies) 50. juubelit loengusarjaga «Loenguid märgisüsteemide alalt».

Sari pole ajakirjalt inspiratsiooni saanud üksnes oma nime, vaid ka sisu jaoks. See toob kokku interdistsiplinaarsed perspektiivid eri semiootika huviorbiiti jäävatele teemadele. Loengusarjas esinevad oma valdkondade silmapaistvad esindajad Tartust, Tallinnast ja ka välismaalt.

Mai 2014, nr 5
FOTO: Andres Tennus
Vadim Verenitš.

Nii kohtus kui ka teaduses on õigusnormide tõlgendamine kriisis, millest aitaks välja praeguste tõlgendusmudelite asendamine semiootilistega, pakub õigussemiootik Vadim Verenitš.

Sadakond aastat tagasi väitis nimekas austerlasest õigusfilosoof Hans Kelsen: selleks, et õigusest saaks teadus, tuleb korrastada mõisted.

Praegu, sajand hiljem, ollakse taas samas punktis, mõtiskleb politseiuurija ja semiootik Vadim Verenitš. «Epistemioloogiline kriis. Oleme olukorras, kus õigusteadus vajab uuesti käivitamist, restarti või rebooti.»

Telli voog RSS - semiootika
Telli voog RSS - semiootika