«Teatrimosaiik» tuleb taas

Uudis

Oktoobris alustab taas teatriteaduse üliõpilaste looži vestlussari «Teatrimosaiik». Tänavu on fookuses kaks alateemat: Eesti näitekirjandus ning muusikateater ja teatrimuusika.

7. oktoobri õhtul on võimalus kohtuda Eesti draamateatri dramaturgi Ene Paaveri ning Drakadeemia loovjuhi ning VAT teatri dramaturgi ja näitekirjaniku Mihkel Seederiga. Räägitakse dramaturgi ja lavastaja koostööst, draamateksti kirjutamise ja dramatiseerimise protsessist. Uuritakse, millega tegelevad teatris töötavad dramaturgid, kuidas on võimalik dramaturgiks õppida ning milline on kuus aastat tegutsenud Drakadeemia mõju Eesti näitekirjandusele.

Samal õhtul algab värske eesti näidendi, Andra Teede «Estoplast» avalik lugemisproov. Selle põhjal loodav lavastus esietendub Sadamateatris 29. novembril. Kohal on ka näidendi autor ja lavastaja Sander Pukk. Mõlemad üritused toimuvad Vanemuise väikese maja ovaalsaalis.

14. oktoobril räägivad Drakadeemia asutaja ja dramaturg Siret Paju ning näitekirjanik Martin Algus eesti näitekirjanduse uuematest suundumustest. Lisaks näitekirjanduse käekäigule kodumaal heidavad Paju ja Algus pilgu ka eesti dramaturgia rahvusvahelisele tutvustamisele ja tuntusele. Vestlusõhtu toimub von Bocki majas (Ülikooli 16-104).

Kõik vestlusõhtud kestavad orienteeruvalt poolteist tundi ja on huvilistele tasuta.

Jaga artiklit