Sügisfestival liigutab keha ja vaimu

Uudis

13. oktoobrist kuni 19. oktoobrini äratab linna taas elule kultuuri- ja tudengifestival Tartu Sügispäevad, mis väsimuse eemale peletab. Liikumisaasta vaimus on seekordne festival pühendatud liikumisele.

Traditsiooniliselt võimleb festivalinädala käima Avatuut, millele järgneb magus pannkoogihommik, tantsuteatepulga võtab üle Sügisaeroobika ja liikumise tipptaset näitab nii vihmas kui ka tuules närvekõditav Tudengiseiklus. Peale selle saab jooksuga minna kaema noortalentide kasvulava Tudengifilmi ja Tudengibändi. Suured mälumängusõbrad leiavad end tormi kiuste aga ikka Mälukal.

Festivalimelu kõrval ei jää tähelepanuta ka maailmas toimuv. Kuidas ja kuhu maailm liigub, püüab avada poeesiaõhtu «Luulevabadus» koos samal ajal toimuva Venemaa ja Ukraina välispoliitika ning julgeoleku teemalise Y-galerii näitusega.

Sel sügisel on festivalikavas ka uued üllatajad. Väsimatuid liigutajad pärgab auhindadega Tantsumaraton, Raekoja platsi paneb kihama elusuurune Inim-lauajalka. Kõhulihased ja ajuneuronid paneb kiiremini võnkuma reaalteaduslik stand-up-komöödia võistlus «Teadus pussitab». Spordihoonesse meelitame TudengiLAN-iga ka e-sportlased.

Kokku on festivalil umbes sadakond üritust, millest osa võtta. Kindlasti tasub seigelda linnas, maal, metsas ja rabas või hoopis kaasa lüüa video- ja fotojahil, öösel aga vaadelda taevalaotust. Rohketel teemaõhtutel avavad asjatundjad kirju teemaspektri ingerlastest budismini ja spordist teaduseni.

Meelepärased üritused leiab Tartu sügispäevade kodulehelt www.studentdays.ee, Facebookis nimega Studentdays, Instagramis tartutudengipaevad ja #studentdays2014.


Tartu Sügispäevade magusamad palad:

Esmaspäev, 13. oktoober

6.15 Avatuut (Tartu ühiselamutes) – mis saaks olla parem äratus kui suur ühine hommikuvõimlemine?

16.00 Geoloogiline retk (kogunemine Pirogovi monumendi juures) – geoloog Tõnu Pani tutvustab Tartu kesklinna geoloogilist ehitust

18.00 Mälukas (Püssirohukeldris) – suur teadmistelahing tudengite vahel

Teisipäev, 14. oktoober

18.00 Sügisaeroobika (TÜ akadeemilises spordiklubis) – parim aeg välja otsida unustusse jäänud spordirõivad ja panna oma keha liikuma!

19.30 Teadus pussitab (TÜ peahoones) – teadusetenduste lahingus on vastamisi oma ala noored pädevad tegijad, kellel on lisaks nupukusele ka naljasoon.

Kolmapäev, 15. oktoober

16.00 Veiniorienteerumine (Pirogovi platsil) – lõbus veiniküllane orienteerumine läbi Tartu. Võistkonna neljast liikmest peavad vähemalt kaks olema neiud.

19.00 Luulevabadus (TÜ kirikus) – julgustame sõnaseadjaid avama liikumise teemat.

19.00 Toomemäe legendid (algus TÜ peahoones) – jalutuskäik mööda Toomemäe hämaraid alleesid ja soppe, saateks legendid ja kummituslood, mis seni varjule jäänud.

Neljapäev, 16. oktoober

19.00 Tudengifilm (Tartu Elektriteatris) – kinolinal helendab tudengite loodud puhas filmikunst, pärjatud saavad parim entusiast ja profikategooria filmitegija.

Reede, 17. oktoober

16.00 Labürintorienteerumine (Tähtvere puhkepargi lastepargis) – parki rajatud labürint tuleb kaardi abil läbida võimalikult kiiresti.

20.00 Tudengibänd (Tartu üliõpilasmajas) – üksteiselt võtavad laval mõõtu parimad tudengimuusikud

Laupäev, 18. oktoober

14.00 Tudengiseiklus (algus Raekoja platsil) – kiiretele jalgadele lisaks tuleb linnaorienteerumisel kasuks vahe mõistus.

18.00 TudengiLAN (TÜ akadeemilises spordiklubis) – öö läbi võisteldakse omavahel mängudes «League of Legends» ja «Warsow».

22.00 Tantsumaraton (Aparaaditehases) – tantsuheitluse võidab täht, kes peab tantsupõrandal kõige kauem vastu ja kelle liigutused löövad pahviks ka kõige tuimema tüki.

Pühapäev, 19. oktoober

13.00 Inim-lauajalka (Raekoja platsil) – tavaliste paindumatute plastikmehikeste asemel asuvad võistlustulle hoopis sina ja su sõbrad. Selles mängus sa juba ei spinni!

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad