Sel aastal lõpetas Tartu ülikooli enam kui 2700 üliõpilast. Pildil arstiteaduskonna lõpetajad.
FOTO: Andres Tennus

Head lõpetajad!

Lõpetajad

Ülikooli lõpudiplom on tõenduseks teie erialateadmistele ja oskustele, kuid lisaks teadmistele näitab see ka püsivust, sihikindlust ja kriitilist mõtlemist. Ülikooli lõpetamine väärib suurt tunnustust! Olete pidanud kõvasti tööd tegema, et seda saavutada. Nii mõnelegi teie seast on tundunud ülikooliõpingud rasked. Väga heas ülikoolis peabki olema raske õppida. Lugupidamist on läbi ajaloo väärinud ikka see, mis ei ole kõigile jõukohane.

Uued väljakutsed ootavad teid ees. Ärge olge oma ambitsioonidega tagasihoidlikud! Tagasihoidlikkus ei ole teid toonud siia, ega vii ka siit edasi. Vaid raugematu tahe ja püüdlus saavutada enamat toob soovitud tulemuse. Ootan huviga teie veelgi suuremaid saavutusi tulevikus.

Kõrghariduse esimese astme lõpetajatele on see alles üks verstapost haridustee läbimisel. Olete loonud endale hulgaliselt edasimineku- ja valikuvõimalusi. Loodetavast on teist paljudel tahe ja uudishimu oma eriala sügavustesse tungida ning jätkata õpinguid magistritasemel.

Magistriõppe lõpetanud võivad endid aga õigusega lugeda oma eriala spetsialistideks. Teie hulgas on tulevased õpetajad, arstid, teadlased, ettevõtjad, juristid, ajakirjanikud, filoloogid jt oma ala meistrid, kes on saanud laiapõhjalise ja mitmekülgse ettevalmistuse. Loodan, et soovite töötada õpitud erialal ja leiate endale põneva, väljakutseid ja loomingulist naudingut pakkuva koha tööturul. Kui teie tulevane tööandja peaks teid koormama vähenõudlike ülesannetega, siis otsige endale uus tööandja, kes mõistab mida te oma oskuste ja teadmiste poolest tegelikult suudate. Kui te aga ei leia piisavalt nõudlikku ja arenguvõimalusi pakkuvat tööandjat, siis hakake ise tööandjaks, hakake ettevõtjaks.

Ülikooli uks teie selja taga ei sulgu. See jääb teile avatuks läbi täienduskoolituse, magistri- või doktoriõppe. Olulist rolli jäävad teie elus mängima tutvused ja sidemed, mis on loodud õppeaja jooksul õppejõudude ja ülikoolikaaslastega.

Soovin teile rõõmsameelsust ja sihikindlust!

Martin Hallik

õppeprorektor

Jaga artiklit

Märksõnad

lõpetajad