„Kopkas, see on raske saak, särab aga silme ees,“ laulis Tartu Akadeemiline Meeskoor.
FOTO: Tiia Kõnnussaar

Tudengid kõlistasid kõrghariduse toetuseks sente

Uudis

29. augustil toimunud Tartu Ülikooli õppeaasta avaaktusel kõlistasid peahoone ette kogunud tudengid kaasa võetud sente.

TÜ meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased Merilin ja Liis aitasid tudengite häält kuuldavamaks teha. FOTO: Tiia Kõnnussaar

„On vaja, et tudengite häält oleks kuulda,“ ütlesid meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased Merilin (pildil vasakul) ja arstiteaduskonna üliõpilane Liis, kes avaaktusele oma sendid olid kaasa võtnud. Üliõpilasesinduse esimees Katariina Sofia Päts rõhutas oma sõnavõtus, et olukorras, kus ülikoolid on püsivalt alarahastatud, ei sünni tuleviku tegijaid.

„Kuna paistab, et sõnal ei ole enam mõju, kutsun teid üles kõlistama sente. Tasuta kvaliteetne kõrgharidus ja toimiv õppetoetuste süsteem ei ole mitte luksus, vaid meie riigi ja meie ühiskonna kestmise alustala,“ ütles Päts. Neid sõnu saatis sadade tudengite plekkpurkides sentide kõlin, mis kajas Ülikooli tänava hoonete vahel vastu.

Aktusel kõnelenud rektor Toomas Asser, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Tartu linnapea Urmas Klaas rõhutasid kõik seda, kui tähtis on haridus keerulises ja kriitikameelt nõudvas maailmas.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit