Kõrghariduse kerjapäev – avaaktusele sendid kaasa!

Uudis

Hea ülikoolipere liige! Tartu Ülikooli üliõpilasesindus kutsub Sind osalema ülikooli avaaktusel ja võtma kaasa peotäie sente. Nii saad akadeemilise aasta ühel sümbolüritusel anda oma panuse aktsiooni „Kõrghariduse kerjapäev“, mille eesmärk on rõhutada kõrghariduse jätkuvat alarahastamist.

Õigus ja kohustus õppetöös osaleda on vaid üks osa üliõpilasaastatest. Ei tohi unustada, et selle aja juurde käib elupõliste tutvuste loomine, võimalikult mitmekülgse kogemuste pagasi ammutamine ning ennekõike oma iseseisva elu alustamine. Tänased üliõpilased on homse Eesti ühiskonna edasiviijad ning meie riigi hoiakud ja suunad sõltuvad otseselt sellest, missuguse kvaliteediga on olnud üliõpilasaastad.

Kellelegi ei tule enam üllatusena, et kõrgharidusest on kriitiline hulk raha puudu. Kuigi suvel sõlmitud uus koalitsioonileping pakub väikest hingetõmberuumi, ei tohi unustada, et suur osa süsteemist on endiselt lootusetult kreenis. Üliõpilased vajavad sisukateks ja edukateks õpinguteks terviklikult läbi mõeldud süsteemi, mis arvestab kõiki ülikooliõpingutega seotud elutahke.

Praegused üliõpilased on pandud olukorda, kus hariduse saamiseks tuleb sisuliselt kerjata. Tule ja kõlistame üheskoos üliõpilaskonna esimehe aktusekõne ajal sente, et poliitikutele ja ühiskonnale meelde tuletada, et praegu pole aeg loorberitele puhkama jääda, vaid tõeline mõttetöö peaks alles algama!

Hoia ennast kursis üliõpilasesinduse sotsiaalmeediakanalite vahendusel.

Katariina Sofia Päts

TÜ üliõpilaskonna esimees

Jaga artiklit