Tänavu tähistab Tartu tudengipäevade maskott, kollane koer Villem oma 20. sünnipäeva. Fotol koos Tartu Ülikooli maskoti Tiksuga tudengipäevade kevadfestivali pannkoogihommikul.
FOTO: Matis Ottan

Sügisfestival aitab tudengiellu sisse elada

Uudis

Septembri viimasel nädalal vallutab Tartu linna tudengipäevade sügisfestival, mis on 35 aastaga saanud armastatud sündmuseks. Tänavu näeb festivalil tavapärasest rohkem ka tudengipäevade maskotti, kollast koera Villemit, kes tähistab 20. sünnipäeva.

Maskotiks saanud koera joonistas 2002. aastal ülikooli kultuuriklubi liige Kristjan Rattus. Üliõpilaste seas nähti kollast kuju esimest korda liikumas 2003. aasta kevadfestivalil, nimi pandi seiklushimulisele kutsule aga alles esimesel sünnipäevasügisel konkursi tulemusena. Jäi vähe puudu, et teda hüütaks hoopis Pitsuks, Mupsikuks, Tupsuks või Põntaks.

Ehkki Villem on koera-aastates juba vana, on ta siiani mänguhimuline ja rõõmus. Sõbraliku koerana on ta alati valmis kõikjal kaasa lööma ja kõigi stressi leevendama. Sügisfestivalil on esimene võimalus Villemiga kohtuda 26. septembri hommikul kell 7, mil kultuuriklubi liikmed käivad üliõpilaselamute ees tudengeid muusika ja võimlemisega äratamas ning nädalapikkuse festivali algusest teada andmas.

Avapäev jätkub pannkoogihommikuga Raekoja platsil, kus soovijatele pakutakse tasuta pannkooke, putru, kohvi, teed ja kõike muud, mis ühe klassikalise pannkoogihommiku juurde käib.

Tudengipäevade meediajuht Anna Kuus ütles, et pannkoogihommikul kutsutakse inimesi üles kaasa võtma oma nõud, kuid kohapeal saab kasutada ka korraldajate pakutavaid taaskasutatavaid lauanõusid.

„Viimastel aastatel oleme Tartu loodusmajaga koos töötades muutunud järjest keskkonnateadlikumaks ja -sõbralikumaks. Pöörame palju tähelepanu sellele, mida kasutame: meie üritustel ühekordseid asju ei leia. Ka iga ost, mille festivali jaoks teeme, peab olema põhjendatud, et tarbimist võimalikult väiksena hoida,“ rääkis Kuus.

Pannkoogihommik on üliõpilastele hea võimalus, et enne loengut keha kinnitada, meelt lahutada ja huvitavaid üritusi arvesse võttes oma nädalakava paika panna. Näiteks lõpetab esimese päeva õhtu legendaarne „Mälukas“ Püssirohukeldris, kuhu on oodatud üksteiselt teadmistes mõõtu võtma kolmeliikmelised meeskonnad.

Festivali kavast leiab palju uut ja põnevat, aga ka traditsioonilisi üritusi, mis aitavad oma kursuse- ja koolikaaslastega paremini tuttavaks saada. Pubirallil peavad osalejad läbima Tartu tuntuimatest baaridest ja lokaalidest koosneva raja, kus tuleb proovile panna ka kiirus ja taip. Täieõiguslikuks Tartu tudengiks saamiseks tuleb esmakursuslastel läbida ülikooliks ette valmistav takistusrada ja anda rebasevanne.

Nädala teises pooles saab osaleda näiteks kümnetunnisel tantsumaratonil, ronida Raekoja platsil kastitorni otsa, teha Pirogovi platsil õllejoogat ning sõita jalgrattal läbi Tartu linna kauneimate paikade. Festivali viimasel päeval võistlevad linna tudengiorganisatsioonid olümpial, mis on pealtvaatajatele hea võimalus ka endale sobiv organisatsioon leida.

Festivalikava on avaldatud tudengipäevade kodulehel studentdays.ee.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit