Tartu ülikooli karjääripäev tuleb taas

Uudis

Teist aastat järjest korraldatakse Tartu ülikooli tudengitele ühtne karjääripäev, mis toimub Tartus 14. märtsil Dorpati konverentsikeskuses. Kohale on oodatud kõik Tartu ülikooli inimesed, kes tunnevad huvi tööturul toimuva vastu. Ei ole vahet, kas sind paneb särama reaal-, sotsiaal-, humanitaar- või meditsiinivaldkond, kõigi peale on mõeldud.

Karjääripäeva eesmärk on panna osalejaid analüüsima enda oskusi, vajadusi ja teadmisi vastavalt tööturu võimalustele. Päeva jooksul toimuvad karjäärimess, inspireerivad töötoad ning esinevad tuntud praktikud.  Praeguse seisuga osaleb juba üle paarikümne ettevõtte. Teiste seas on tulemas Eesti Energia, Fortumo, Eesti Haigekassa, Swedbank, SEB ning palju teised.

Karjääripäeva juhatab sisse põnev peaesineja Yrjö Ojasaar, kes suudab ka kõige passiivsemas kuulajas elevuse tekitada. Samal ajal toimub ka karjäärimess, kus saab iga huviline juba ise rääkida ning aktiivset huvi üles näidata. Esindatud ei ole ainult konkreetse valdkonna ettevõtted, püüame uusi võimalusi pakkuda kõigile.

Lisaks peaesinejatele ja karjäärimessile on üliõpilastel võimalik osa võtta töötubadest, mille teemade valik on sama kirju, kui neid juhendavate ettevõtete taust. Kurssi on võimalik end viia mitmesuguste ettevõtete taustaga, lihvida oskusi ideede genereerimise vallas, tutvuda mitmete praktikavõimalustega. Räägitakse nii sellest, kuidas 30-aastaselt pensionile saada, kui ka omaenda personaalse brändi arendamisest. Kõigi karjääripäeval osalenute vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu.

Eelmise aasta positiivse kogemuse põhjal oleme seekord teinud veelgi rohkem töötube, kutsunud esinema eri valdkondade esindajaid ning püüdnud mõelda tudengite mitmesuguste huvide peale. Ettevõtjate siiras huvi tudengite vastu on innustanud korraldusmeeskonda ning loodetavasti jõuab see energia ka tudengiteni, keda aktiivselt osalema kutsutakse.

Tsiteerides eelmise aasta karjääripäeva osalejat, siis «igalt poolt pistetakse pihku mitmekesiseid tööpakkumisi». Seega tasub tulla kohale oma võimalustega tutvuma.

Töötubadesse on vajalik eelregistreerimine. Rohkem informatsiooni: http://careerday.ut.ee/.

Jaga artiklit