Ettevõtlusseminar võtab luubi alla uudsed logistikalahendused

Uudis

7. märtsil algusega kell 10 korraldab Tartu ülikool Tallinna lauluväljaku sammassaalis ettevõtlusseminari «Uudsed logistika-, transpordi- ja mobiilsuslahendused», kus oma ala spetsialistid räägivad ja jagavad kogemusi efektiivse transpordi korraldamisest, seda mõjutavatest teguritest ning oma tegevusega seotud ökoloogilise jalajälje vähendamisest.

Seminaripäeva esimeses osas astub teiste seas üles Eesti teaduste akadeemia uurija-professor Rein Ahas, kes räägib inimeste mobiilsuse suurenemisest ja sellest tulenevalt kaupade ning informatsiooni liikuvuse hindamise uudsetest lähenemistest.

Tallinna tehnikaülikooli transpordiplaneerimise professor Dago Antov heidab pilgu liiklusinfo kasutusse transpordi planeerimisel. Hommikust seminariblokki jääb lõpetama Volvo Trucksi esindaja Lars Mårtenson Rootsist, kes räägib kliima-neutraalsest transpordist ning energiatõhususest ja taastuvatest kütustest.

Pärast lõunat peab ettekande Caroline Lockyer ettevõttest Kuehne + Nagel Integrated Logistics, fookuses on tarneahela efektiivsem ning stabiilsem toimimine. Päeva jääb lõpetama Mario Kadastik, kes räägib lähemalt tehnoloogilistest revolutsioonidest seoses elektriautodega. Terve päeva vältel on võimalik ka tutvuda Eesti esimese elektriautoga Tesla Model S.

Julgustamaks ettevõtjaid kasutama enam teadlaste abi ja töövahendeid tõhusate töötulemuste saavutamiseks, tutvustab ülikool seminari jooksul ka võimalusi koolitusteks, koostööks ja innovatsiooniks.

Jaga artiklit