Teated

Teated

Jaanuaris TÜ aulas: 16. jaanuaril kell 11 õppejõudude konverents, 22. jaanuaril kell 16.16 Mark Fišeli inauguratsiooniloeng.

Pensionäride ühingus Vitae: 6. jaanuaril kell 15 naisteklubi, 7. jaanuaril kell 13 laulmine, 9. jaanuaril kell 13 arstide klubi, 16. jaanuaril kell 11 kirjandusklubi, 21. jaanuaril kell 13 laulmine, 23. jaanuaril kell 15 keemikute klubi, 27. jaanuaril kell 15 põltsamaalaste klubi.

6.–19. jaanuarini on avatud ööraamatukogu. TÜ raamatukogu ja üliõpilasesinduse koostöös on raamatukogu avatud esmaspäevast reedeni kl 9–24 ning laupäeval ja pühapäeval kl 12–24. Õppimiseks on tagatud rahulik ja mugav keskkond, keha- ja vaimuturgutuse eest hoolitseb üliõpilasesindus. Alates kl 21 pakutakse kohvi ja teed, lisaks on kavas korraldada lühiloenguid üldhuvitavatel teemadel, et oleks põhjust õppimises aeg-ajalt väikesi pause teha. Arstitudengid seavad üles lõõgastusnurga, kust saab tervisesoovitusi ja nõuandeid stressist vabanemiseks; soovi korral on võimalik vererõhku mõõta. Ka seekordsesse ööraamatukokku on oodata lugemiskoeri.

9. jaanuaril toimub Tallinnas Kultuurikatlas kõrghariduspäev „Õpi Tartus“. Tulevastel üliõpilastel on võimalus kuulata oma valdkonna tippude põnevaid ja innustavaid kogemuslugusid ning osaleda töötubades, mis aitavad mõista erialade sisu ja leida omale sobivaima eriala. Lisateave: opitartus.ee.

16. jaanuaril toimub Tartu Ülikooli aulas konverents „Õppejõult õppejõule 2020: õppimine ja õpetamine kui koostöö“. Kell 11 algava konverentsi keskmes on sisuka õppimise ja õpetamise eesmärgil tehtav koostöö. Töötubades ja vaatmikel tutvustatakse ideid ja jagatakse kogemusi eri võimalustest, kuidas koostöös jõuda sisuka õppimiseni. Peaettekande teeb professor Andra Siibak digipõlvkonna demüstifitseerimisest.

29. jaanuaril kell 12 avatakse TÜ Delta keskus.

29.–31. jaanuarini toimub TÜ spordihoones ärifestival Startup Day, kuhu tulevad kokku iduettevõtjad, investorid, juhid, maailmatasemel eksperdid ja meedia esindajad. Toimuvad ka seminarid ja inspireerivad loengud.

30. jaanuaril kell 12.15 algab Tartu Ülikoolis 9. klasside lahtiste uste päev. Töötubadesse saab registreeruda alates jaanuari teisest nädalast. Lisateave: teaduskool.ut.ee.

31. jaanuarini on TÜ raamatukogu näitusesaalis avatud rahvusülikooli juubelile pühendatud näitus „1. detsember 1919“, mis tutvustab saja aasta taguse suursündmuse kajastusi.

2. veebruarini on Eesti Rahva Muuseumis avatud rahvusülikooli 100. aastapäeva fotonäitus „Nägus noorus“, mis räägib tudengitest läbi rahvusülikooli saja aasta. „Uudishimu, avatus ja mõtteerksus vormib üliõpilasest kauni inimese. Nii oli see sada aastat tagasi ja on nüüdki,“ on näituse koostajad selle tutvustuses öelnud.

Jaga artiklit