Humanitaaride kirjutamislaager

Uudis

22.–24. jaanuarini korraldab humanitaarteaduste ja kunstide valdkond oma magistrantidele kirjutamislaagri, et innustada neid oma lõputöid kirjutama.

Kirjutamislaagris on osalejatel võimalus keskenduda kolm päeva segamatult oma magistritöö koostamisele. Kirjutajaid ootavad vaiksed ruumid, kus saab üheskoos kirjutada, kohvi- ja sirutuspausid, lõunasöögid ja üks ühine õhtusöök.

Lisaks kirjutamise ruumile ja ajale pakuvad korraldajad kirjutamist toetavaid lühikesi töötubasid ja kirjutamiskonsultatsioone, mida annab laagri juhtõppejõud dr Anni Jürine. Vajaduse korral annavad individuaalseid konsultatsioone magistrikoolide juhid.

Laagrisse kirjutajaid nõustama ja juhendajakohtumisi pidama on oodatud ka magistrantide juhendajad. Soovi korral on lisaks võimalik kirjutatut väikestes rühmades arutada ja teistelt magistrantidelt tagasisidet saada.

Osalemiseks on väga tähtis oma töö ette ära planeerida, nii et kolm laagripäeva järjest saaks keskenduda ainult kirjutamisele ja kirjutamisega seotud küsimustele.

Laagri peamine töökeel on eesti keel, vajaduse korral toimuvad rühmatööd ja konsultatsioonid ka inglise keeles. Lisateavet saab küsida eesti ja soome-ugri keeleteaduse doktoriõppekava programmijuhilt Ann Veismannilt (ann.veismann [at] ut.ee).

Tartu Loodusmajas (Lille 10) toimuva kirjutamislaagri korraldavad keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool ning kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool koostöös dekanaadi ja valdkonna magistrikoolidega.

Jaga artiklit