Teated

Teated

APRILLIS TÜ AULAS: 13. aprillil kell 15 Eesti Muusika­koolide Liidu vabariikliku konkursi «Parim noor instrumentalist 2019» Lõuna-Eesti lõppkontsert, 14. aprillil kell 16 kevadkontsert «Valgus ja rahu. Leelo Maie Kaske», 18. aprillil kell 18 Tartu Tamme Kooli kevadkontsert, 24. aprillil kell 19 klassikalise muusika kontsert: esinevad Marco Terlizzi viiulil ja Raffaele Terlizzi klaveril (piletid 10 ja 13 €), 26. aprillil kell 10.45 Eesti sotsiaalteaduste XI aasta­konverentsi avamine, 27. aprillil kell 19 kammerkoori Kolm Lindu kontsert, tšellol Theodor Sink, dirigent Valter Soosalu (piletid 8 ja 6 €), 29. aprillil kell 19 TÜ sümfooniaorkestri kevad­kontsert.

ÕPETATUD EESTI SELTSIS: 17. aprillil esineb Mihkel Mäe­salu ettekandega «Tartu piiskop Dietrich Damerow (1378–1400) ja Saksa ordu». ÕES-i koosolek toimub Jakobi 2–230 kell 16.15. Lisateave: www.ut.ee/OES.

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 11. aprillil kell 13 arstide klubi, 16. aprillil kell 13 laulmine, 17. aprillil kell 15 kohtumine kirjanik Vahur Afanasjeviga TÜ peahoone auditooriumis 128, 18. aprillil kell 11 kirjandusklubi, 22. aprillil kell 15 põltsamaalaste klubi, 25. aprillil kell 15 keemikute klubi.

5. aprillil kell 12 toimub TÜ loodusmuuseumis linnuviktoriin 6.–12. klassi noortele. Võistkonnas võib olla kuni kolm liiget. Viktoriinil vastavad osalejad küsimustele Eesti lindude kohta. Linde tuleb ära tunda nii välimuse, kirjelduse kui ka hääle järgi. Parimatele noortele linnutundjatele on auhinnad ajakirjalt Eesti Loodus, Eesti Ornitoloogiaühingult, TÜ loodusmuuseumilt ja botaanikaaialt.

5. aprillil kell 12 toimub TÜ raamatukogu Kodavere auditooriumis raamatukogu vanemteaduri Arvo Teringu 70. sünnipäevale pühendatud ettekandepäev «Varauusaeg Eesti- ja Liivimaal: majandus, haridus ja teadus».

13. aprillil kell 10 toimub Tartus Jakobi 2–217 TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi ning Peterburi Riikliku Ülikooli religioonifilosoofia ja usundiloo osakonna koostöös seminar «Displaced Archives and Historical Research», millel käsitletakse 20. sajandil võõrsile viidud arhiive ja muuseumikogusid ning nende kasutamist ajalooteaduslikus uurimistöös. Seminari töökeeled on inglise ja saksa keel.

15. aprillil kell 9.30 toimub Tallinnas Kultuurikatlas visioonikonverents «Tark ja tegus Eesti 2035». Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud haridus-, teadus-, keele- ja noortevaldkonna pikaajalist planeerimist aastateks 2021–2035. Esimese sammuna on eri elualade saja eksperdi toel välja pakutud visioon. Konverentsi on aidanud seada lavastaja Uku Uusberg ning päeva juhib ajakirjanik Urmas Vaino.

16. aprillil kell 16 peab Tõnu Viik TÜ raamatukogus loengu legendaarse astronoomi ja geodeedi Friedrich Georg Wilhelm Struve tegemistest Tartus. 30. aprillil saab raamatu­kogus vaadata Eesti esimesest satelliidist Estcube-1 vändatud filmi «Kuidas ehitada kosmose­laeva?». Mõlemad üritused toimuvad näituse «Täheteaduse haruldused» raames, mis on avatud mai lõpuni.

20. ja 21. aprillil tähistab Riia Eesti Üliõpilaste Seltsi nime all asutatud üliõpilasselts Liivika 110. tegutsemisaastat. Juubeli puhul toimub 20. aprillil kell 20.15 Tartu Kirjanike Majas perekonnaõhtu ja 21. aprillil Liivika ruumides seltsi üldkoosolek koos akadeemilise loenguga. Lisateave: liivika [at] liivika.ee.

23.–29. aprillil korraldavad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja MTÜ Oma Stuudio tantsu­nädala. 14. tantsunädal pakub hulgaliselt võimalusi näha tantsulavastusi ja -filme ning osaleda temaatilistes töötubades, vestlustes ja muudes tantsuga seotud ettevõtmistes. Lisateave: tantsunadal.ee.

25. aprillil kell 17.30 toimub Tartu Ülikooli muuseumis sariüritus «Varakambri lood», kus esineb Heidi-Ingrid Maaroos ettekandega «Helikobakter: teadusmaailma üllataja». Loengu järel on kõigil soovijail võimalik koos meditsiiniajaloolase Anu Raega tutvuda ülikooli varakambris meditsiinivaldkonna esemetega. Ürituse pilet maksab 2 €. TÜ töötajatele ja tudengitele on sissepääs tasuta.

Jaga artiklit