Tervele raamatusarjale on uue pilkupüüdva kujunduse teinud Asko Künnap.
FOTO: Ivo Volt

Sarjas „Studia litteraria Estonica“ on ilmunud kolm uut raamatut

Uudis

Raamatusarjas „Studia litteraria Estonica“ ilmus eelmisel aastal kolm uut monograafiat: Mart Velskri „Luulejutud“, Arne Merilai „Tõstan titsi taade“ ning Tiit Hennoste „Ilo ja elu“.

Tänavu 31. jaanuaril tähistati esimest korda eesti kirjanduse päeva. Ilukirjandus vajab aga uurimist, mõtestamist ja tutvustamist. Sari „Studia litteraria Estonica“ asutati juba 1996. aastal. Nüüdseks on sarjas ilmunud 23 köidet.

2022. aastal ilmus koguni kolm artiklimonograafiat. Mart Velskri „Luulejutud“ koondab autori artikleid ja arvustusi aastaist 1994–2020.

Arne Merilai kogumiku „Tõstan titsi taade“ pealkiri tuleneb ühe võrukeelse maletaja väljendist, mida võiks tõlkida „panen prussi paika“. See pealkiri rõhutab kirjandusteaduse loovat ja kehtestavat, transformatiivset funktsiooni; raamatusse on koondatud autori viimase kümne aasta käsitlused.

Sarja uusim lisandus, Tiit Hennoste „Ilo ja elu“, kõneleb eesti kirjanduse moderniseerumisest ja eestlase eurooplaseks saamisest läbi 20. sajandi ning koosneb kahekümnest artiklist ja esseest.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit