Lahendamata küsimuste üle arutasid kõnejuht Lauri Varik, sotsiaalteaduskonna algusaja dekaanid Marju Lauristin ja Rein Taagepera ning praegune sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets.
FOTO: Anni Ulm

30 aastat sotsiaalteaduskonna loomisest

Uudis

Septembris täitus 30 aastat Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna asutamisest. Sel puhul kohtusid ülikooli muuseumi valges saalis kunagise teaduskonna, nüüdse sotsiaalteaduste valdkonna töötajad ja vilistlased, professorid ja emeriitprofessorid, õppejõud ja doktorandid.

Tervituskõne pidasid rektor Toomas Asser, sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets ja teaduskonna asutaja emeriitprofessor Rein Taagepera, kelle pere sündmuse puhul Ameerikast kohale tuli. Muusikalisi vahepalasid pakkus ansambel Puuluup, kes tõmbas saalitäie rahvast labajalavalssi tantsima.

Pärast ametlikku osa jätkus pidu korp! Ugalas. Tantsuks mängis ansambel Nukker Kukeke, kelle laulja on teaduskonna vilistlane. Peeti kolm kõnet: kõne valgekraedele esitas kolmanda aasta riigiteaduste tudeng Saskia Lilli Lehtsalu, kõne sinikraedele vilistlane, politoloogia bakalaureus Urmas Paet ja kõne täikraedele Rein Taagepera. Üheskoos harjutati täiteemalisi laule ja pidu kestis varahommikuni.

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonnas tehtav teadustöö aitab mõtestada nii Eesti ühiskonnas kui ka mujal toimuvat ja pakkuda üha keerukamaks muutuvas maailmas võimalikke lahendusi. Palju õnne ja jõudu sotsiaalteaduste valdkonnale!

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit