Marju Lepajõe sõbrad ja õpilased täitsid Tartu Jaani kiriku tema mälestusele pühendatud kontserdil „Valgust valgub“, kus astus üles ansambel Eesti Keeled.
FOTO: Andres Tennus

Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva puhul avati näitus ja toimus kontsert

Uudis

Tartu Ülikooli raamatukogus avati 28. oktoobril näitus „Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60“.

Marju Lepajõe (28.10.1962–04.07.2019) oli Tartu Ülikooli patristika õppejõud, tõlkija, klassikaline filoloog ja usundiloolane. Näitusel saab näha tema trükis avaldatud kirjutisi ja tõlkeid, lisaks ka autograafe mõnedest teostest, raamatuid nii kodusest raamatukogust kui ka tööriiulitelt ning juhendatud teadustöid.

„Marju armastas raamatuid ja raamatukogu. Aastaid tagasi töötas ta ka ise siin. Nagu Marju ütles – raamatukogu on ülikooli süda,“ rääkis raamatukogu direktor Krista Aru. „Nüüd jõuavad raamatukokku vaid ta raamatud ja meie osaks on tänamine, mäletamine ja meenutamine“.

Üle anti Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumid ja ülikooli vanas kohvikus esitleti Marju Lepajõele pühendatud uudistrükiseid: tema tõlgitud Innocentius III traktaati „Inimolu viletsusest“ (Tallinna Ülikooli Kirjastus), ettekande põhjal valminud esseed „Miks ei ole Platoni „Politeiat“ seni eesti keelde tõlgitud?“ (kirjastus Ilmamaa) ja ajakirja Vikerkaar erinumbrit.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit