Sõba kujunduses on võetud eeskuju ülikooli aula rõdupiirde keskosa detailidest.
FOTO: Andres Tennus

Veebipood teeb kingiotsija elu kergemaks

Uudis

Ülikooli meenepood on saanud uue ülesehituse. Väärika kingituse või vajaliku eseme leidmist lihtsustab ülevaatlik kategooriate süsteem – ostjal tarvitseb kõigepealt välja mõelda vaid see, kas ta soovib midagi hingele, kehale, kõhule või töölauale.

Veebikaubanduse projektijuht Katrin Tiirman tõi näite, kuidas veebipoe neljast tootekategooriast sobiv ese leida. „Kui klõpsad kategoorial „Kehale“, avaneb kolm alajaotist. Kui klõpsad nüüd edasi „Rõivad“, siis leiad populaarsed ülikooli logoga pusad ja T-särgid, aga ka imeilusad sõbad ja tekid,“ kirjeldas ta.

Veebipoest leiab ka Eilve Mangluse disainitud lipsunõela. FOTO: Andres Tennus

Kategooriast „Hingele“ leiab samuti kolm alajaotist: „Disain“, „Kultuur“ ja „Sümboolika“. Tiirman tõstis eriti esile alajaotises „Disain“ pakutavaid uusi ainukordseid tooteid – Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku metallitöö eriala lektori Eilve Mangluse loodud ehtekollektsiooni ja Paula Maueri joonistatud piltidega patju, millel on kujutatud ülikooli õppehooneid.

Kategooria „Kõhule“ kaks alajaotist juhatavad ostja aga maiustuste ja muu maitsvani, mis sobivad ülikooli sümboolikaga pakendis suurepäraselt kingituseks. Mitmesuguseid tarvilikke esemeid kontorisse leiab kategooriast „Töölauale“. Soovitud tooted leiab endiselt üles ka otsingulahtri kaudu.

Tiirman kirjeldas, et idee jaotada kaubad nelja lihtsasse rühma sündis rahvusülikooli sajanda sünnipäeva aasta lõppedes, kui oli tarvis selleks puhuks müügile toodud esemed eri kategooriate vahel ära jagada. Koostöös ülikooli keelenõuniku Helika Mäekivi ja tõlkija Merike Kala-Sikuga jõudiski Tiirman mängulisema jaotuseni.

Veebipoe uus ülesehitus on projektijuhi sõnutsi hästi vastu võetud. „Mulle on lausa kirjutatud ja helistatud ning tänatud, et tellimine on niivõrd lihtne,“ ütles ta muheledes.

Ülikooliigatsust aitab leevendada lemmikõppehoone pildiga padi. FOTO: Andres Tennus

Lähiajal on veebilehele tulemas veel uuendusi. Nimelt võivad ülikooliga seotud ürituste korraldajatel edaspidi usaldada piletite müümise veebipoele. „Piletimüügisüsteem on juba valmis ja hakkab peagi tööle. Ootan huviga esimesi koostöövõimalusi,“ ütles Tiirman. Ta rõhutas, et selle süsteemi kaudu saab pileteid müüa ka veebiüritustele.

Viimases arendusjärgus on ülikooli kirjastuse raamatute müügi projekt. „Veel enne kevadet lisandub veebilehele eraldi kategooria, mille all hakkame müüma ülikooli kirjastuse trükiseid,“ sõnas Tiirman. Niisiis saab ostja valida üheaegselt nii raamatuid kui ka meeneid ning kaupa saab endiselt tellida sobivasse pakiautomaati. 

Ülikooli töötajad, kes ostavad tooteid oma osakonnale selle eelarvest, saavad kauba kätte sisepostiga. Sel juhul tuleb veebipoodi sisse logida ülikooli kasutajatunnuse ja parooliga. „Kui aga esemeid ostetakse iseendale, siis sisse logida ei tohi,“ toonitas Tiirman.

Ülikooli veebipood asub aadressil shop.ut.ee.

Jaga artiklit