Tartu Ülikool on nüüdsest ük 18 kõrgkoolist, mis kuulub ühendusse Europaeum.
FOTO: Andres Tennus

TÜ-st sai ühenduse Europaeum liige

Uudis

Selle aasta algusest kuulub Tartu Ülikool Euroopa juhtivate ülikoolide ühendusse Europaeum. Kaheksatteist Euroopa ülikooli koondava ühenduse eesmärk on edendada akadeemilist koostööd ja tuua haridusteel kokku andekaid noori.

Europaeumi juhatuse esimehel Hartmut Mayeril oli Tartu Ülikooli liitumise üle väga hea meel. Ta kinnitas, et Tartu suurepärast teadus- ja õppetööd austatakse väga ning selle akadeemiline pere ja üliõpilased aitavad Europaeumi tublisti tugevdada.

„Meie sõbrad ja üliõpilased Tartu Ülikoolist toovad Europaeumi aruteludesse Balti riikide vaatenurga, mis on oluline kogu Euroopale. Ootame pikisilmi koostööd väljapaistvate Tartu kolleegidega ning loodame kokku tuua noored, et aidata neil õppida tegema koostööd ja lahendama 21. sajandi Euroopa probleeme,“ ütles Mayer.

Rektor Toomas Asser kinnitas, et Tartu Ülikoolil on tõeline au liituda nii lugupeetud ülikoolide seltskonnaga ja kuuluda Euroopa parimate kõrgkoolide sekka. Europaeumi liikmeks saamine laiendab tema sõnul märkimisväärselt Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö geograafilist ulatust.

„Meil on rõõm võimaluse üle teha koostööd Europaeumi partneritega. Arvestades Brexitit, oleme eriti rahul, et saame tugevdada oma sidemeid ühenduse Briti liikmete St Andrewsi Ülikooli ja Oxfordi Ülikooliga. Et võrgustikus pannakse suurt rõhku üliõpilasvahetuse hõlbustamisele doktoriõppe tasandil, on Europaeum tõeliselt tänuväärne täiendus meie senistele võrgustikele. Eriti ootame doktorantide koolitusprogrammi Scholars, mis on meie jaoks uudne ja paljutõotav koolitusvorm. Samuti loodan, et tänu Europaeumi liikmesusele saame aktiivsemalt osaleda üleeuroopalistes aruteludes meie ühiste murede lahendamise üle,“ rääkis Asser.

Europaeum on loodud 1992. aastal lord George Weidenfeldi, Sir Ronald Griersoni ja lord Roy Jenkinsi algatusel. Ühendus edendab akadeemilist koostööd oma liikmesülikoolide vahel ja toob haridusteel kokku andekaid noori, kes aitavad kujundada Euroopa tulevikku.

Ühenduse esimesed liikmed olid Oxfordi, Leideni ja Bologna ülikool. Praegu on selle 18 liikme hulgas ka Pariisi Panthéon-Sorbonne’i Ülikool, Genfi Rahvusvaheliste ja Arengu-uuringute Instituut (Graduate Institute Geneva), Praha Karli Ülikool, Madridi Complutense Ülikool, Helsingi Ülikool, Krakówi Jagelloonide Ülikool, Barcelona Pompeu Fabra Ülikool, Müncheni Ludwig Maximiliani Ülikool, St Andrewsi Ülikool Šotimaalt, Luxembourgi Ülikool, Portugali Katoliiklik Ülikool, Leuveni Katoliiklik Ülikool, Berliini Vaba Ülikool, Kopenhaageni Ülikool ja nüüdsest Tartu Ülikool.

 

Jaga artiklit