Konverentsil tutvustatakse ülikooli teadlaste tööd koroonakriisi lahendamisel

Uudis

26.–27. novembril korraldab Tartu Ülikool konverentsi „Arukas kohanemine koroonaviirusega“. Ülikooli teadlased tutvustavad konverentsil uuringuid, mis aitavad lahendada koroonaviiruse epideemiaga seotud kitsaskohti ühiskonnas.

Koroonapandeemia on näidanud eriti selgelt, kui oluline on teadus ühiskonda tabavate ootamatute kriiside lahendamisel. „Pandeemia mõju ulatub tervishoiust palju kaugemale, hõlmates nii majandust, haridust kui ka kultuuri. Konverentsil soovime lähemalt rääkida, kuidas Tartu Ülikooli eri valdkondade teadlased on aidanud kaasa selle mõjuga kohanemist võimaldavate uute teadmiste otsingule,“ rääkis konverentsi peakorraldaja, Tartu Ülikooli rahvatervishoiu teadur Mikk Jürisson.

Konverentsil vaadeldavate uuringute teemadering ulatub koroonaviiruse seirest ja haigete ravist epideemia sotsiaal-majandusliku mõju vähendamise ja inimeste igapäevase toimetulekuni. Arutletakse, milline on suurandmete ja geeniinfo roll viiruse leviku ohjeldamisel, tutvustatakse uuenduslikke lahendusi, mis aitavad koos koroonaviirusega elada, ning püütakse hinnata epideemia edasist kulgu. 

Ühiskonna ootusi koroonaviirusega kohanemisel mõtestavad otsustajad, poliitikakujundajad ja eksperdid väljastpoolt Tartu Ülikooli. 

Konverentsi saab jälgida ka veebis aadressil koroonakonverents.ut.ee.

 

Piret Ehrenpreis

TÜ teaduskommunikatsiooni nõunik

Jaga artiklit