Oktoobri lõpu seisuga püsis võimalus, et traditsiooniline tõrvikurongkäik toimub ka tänavu. Fotol meenutus möödunud aastast.
FOTO: Ragnar Vutt

Rahvusülikooli aastapäeva tähistamisel on muutusi

Uudis

Tänavusi rahvusülikooli aastapäeva pidustusi varjutab koroonaviiruse levik. Kui möödunud aastal oli võimalik sajandat aastapäeva tähistada suurejooneliselt, siis nüüdsete tähtpäevaürituste korraldajatel on tulnud võtta vastu raskeid otsuseid: nii mõnestki kogunemisest tuleb loobuda või kavandada neid tavapärasest erinevas vormis.

Akadeemiline sekretär Tõnis Karki ütles, et siseüritustele kutsutakse tavalisest vähem inimesi. Sestap on suuremal osal ülikooliperest võimalus 1. detsembril kell 12.00 toimuvat aktust ja germanistika professori Marko Pajevići loengut jälgida UTTV otseülekande vahendusel. „Aktus toimub tavapärasel viisil, muu hulgas promoveeritakse nagu ikka ka doktorid,“ kinnitas Karki.

Oktoobri lõpu seisuga on plaanis korraldada ülikooli teenetemärkide ja TÜ sihtasutuse stipendiumide üleandmine, kuid viiruse leviku korral võidakse otsuseid veel muuta, nii et infot tasub jälgida tähelepanelikult.

Samuti on oktoobri lõpu seisuga otsustatud, et 1. detsembril kell 17.00 toimub traditsiooniline tõrvikurongkäik, kuna see on vabaõhuüritus.

Ajakirja ilmumise ajaks on aga kindel, et aastapäevaball jääb tänavu ära. Selle peakorraldaja Kristel Jakobson lausus, et koroonaviiruse leviku tõttu ei pidanud rektoraat ega ka üliõpilasesindus balli korraldamist mõistlikuks – tuleb ju tunnistada, et kahemeetrise vahemaa hoidmine on ballil liiga keeruline, kui mitte võimatu. „See-eest tähistame rahvusülikooli aastapäeva tantsulavastusega ja üliõpilaskonnateemalise raamatu esitlusega,“ ütles Jakobson.

Raul Markus Vaiksoo käe all valmiv lavastus salvestatakse ja seda saab alates 1. detsembrist vaadata UTTV-st. Tantsulavastusega „Oh, otsigem...“ tähistatakse autori sõnutsi eelkõige üliõpilasesinduse 100. aastapäeva ja rahvusülikooli läinud sajandit, pidades silmas tudengielu eri külgi läbi aja ja oma elutee otsinguid.

Päevakajalist infot rahvusülikooli 101. aastapäeva tähistamise kohta jagatakse ülikooli kodulehel www.ut.ee.

Jaga artiklit