Algas registreerimine rahvatervishoiu konverentsile

Uudis

Veebruari lõpuni saab registreeruda konverentsile, millega tähistatakse 20 aasta möödumist rahvatervishoiu magistriõppe alustamisest Tartu Ülikoolis.

Rahvatervishoiu teaduspõhise õpetamise 20. aastapäeva puhul korraldab peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut 13. märtsil Tartus tasuta teaduskonverentsi, mille peateema on tõenduspõhisus ja selle tähtsus tervisepoliitika kujundamisel.

Ülikooli rahvatervishoiu teadur Mikk Jürisson kirjeldas, et rahvatervishoius on tähelepanu keskmes tervist ohustavad tegurid nagu suitsetamine ja ülekaalulisus, aga ka kliimamuutuste mõju tervisele ning nakkushaiguste muutuv olemus. Tähtis on leida võimalusi Eesti rahvastiku tervise parandamiseks ja inimeste eluea pikendamiseks.

„Neid ja paljusid teisi teemasid on Tartu Ülikooli rahvatervishoiu magistriõppe ja ka teadustöö tasemel uuritud läbi kahe aastakümne,“ rääkis Jürisson. TÜ on Eesti ainus rahvatervishoiu valdkonna erihariduse pakkuja.

Konverentsil „Teaduspõhine õpe, mis aitab otsustada. Rahvatervishoiu magistriõppe 20 aastat Tartu Ülikoolis“ jagavad kogemusi nii tervishoiupraktikud kui ka teadlased.

Avaettekande teeb Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse esindaja dr Helena Gomez, kes rõhutab tõenduse tähtsust tervishoiuotsustes. Konverentsi teises osas annavad rahvatervishoiu magistrandid ja doktorandid ülevaate oma käimasolevatest uuringutest Eestis, Norras ja Ühendkuningriigis.

Uuritavad teemad ulatuvad narkootikumidest, tubakast ja alkoholist HIV-sse suremuse, HPV-vastase vaktsineerimise ja kasvajate epidemioloogiani.

Konverentsi lõpetavad kogenud tervishoiupraktikute ettekanded Eesti tõenduspõhise tervisepoliitika teemal. TÜ peremeditsiini dotsent Marje Oona vaagib kohustusliku vaktsineerimise plusse ja miinuseid muutuvas maailmas ning dr Taavi Tillmann annab ülevaate suhkrujookide maksustamise kogemusest Ühendkuningriigis.

Eesti Haigekassa juhatuse liige dr Maivi Parv arutleb tõenduse tähtsuse üle teenuste ja ravimite rahastamise otsustes ning Riigikogu liige Jevgeni Ossinovski räägib tõenduspõhise tervisepoliitika võimalikkusest alkoholipoliitika kogemuse näitel.

Konverents toimub 13. märtsil Tartu Ülikooli raamatukogus. Konverentsile on kutsutud kõigi valdkonnaga seotud teadus- ja rakendusasutuste esindajad. Osalema on oodatud ligi 100 inimest, kelle hulgas on Eesti ülikoolide, Tervise Arengu Instituudi, Terviseameti, Eesti Haigekassa ja mitme ministeeriumi esindajaid ning teised huvilised ja kaasamõtlejad.

Tutvu konverentsi kavaga ning registreeru üritusele Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi kodulehel.

Jaga artiklit