Tasuta e-kursus teeb sissejuhatuse ravimimaailma

Uudis

TÜ farmaatsia instituut korraldab märtsist aprillini tasuta e-kursuse „Ravimitest maakeeli“, mis võimaldab huvilistel heita pilgu ravimimaailma.

Kuus nädalat kestval e-kursusel „Ravimitest maakeeli“ tehakse ülevaade ravimite valmistamise ajaloost ja tänapäevast, räägitakse ravimite koostisest ja nende manustamise põhimõtetest ning apteegitöö igapäevast.

Kevadsemestril toimub kursus juba teist korda. Sügissemestril said kursusel osaleda nii meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilased tasemeõppe valikkursuse raames kui ka muud huvilised täiendusõppe käigus. Kursuse lõpetas 230 inimest, kusjuures täiendusõppes oli lõpetajate määr väga kõrge: 76%.

Kursuse üks autoritest, farmakognoosia assistent Janne Sepp ütles, et selle loomise eesmärk oli soov laiemalt jagada tõenduspõhist infot ravimite kohta ning suurendada seeläbi ühiskonna teadlikkust ravimitest ja farmaatsia erialast. Tervishoiusüsteemi taheti edendada ka sellega, et inimestel tekiks oskus, usaldus ja julgus apteekrilt ravimite kohta rohkem teavet küsida.

„Elame ajal, mil tohutu infohulk on meist vaid ühe näpuliigutuse kaugusel, kuid kaugeltki kogu see teave ei ole õige. Seepärast ongi oluline, et igaühel meist oleks põhiteadmine või nii-öelda tunnetus ravimite kohta, et oskaksime eristada tõde ja väära ning seeläbi kaitsta enda ja oma lähedaste tervist,“ rääkis Sepp.

Just sellist põhiteadmist ravimite kohta püüabki kursus „Ravimitest maakeeli“ anda. Kuna uudse e-kursuse vastu oli sügisel suur huvi ja tagasiside oli igati positiivne, siis kevadisel kursusel suuri muudatusi ei plaanita.

Näiteks kiideti nii e-kursuse võimaldatud paindlikku õpiaega ja selle ülesehitust kui ka põnevat ja kasulikku sisu, mis andis õppijatele ravimite ja toidulisandite tarbimise kohta palju vajalikku teavet.

„Kevadsemestril loodame kursusel taas näha palju huvilisi, sealhulgas ka gümnasiste, kes kursuse kaudu leiavad ehk tee TÜ proviisoriõppesse. Kursusel osalemine on tasuta ning ootame sinna kõiki, kel on huvi farmaatsia ja ravimite vastu,“ ütles Sepp.

Kursuse töötasid välja Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ain Raal, sotsiaalfarmaatsia dotsent Daisy Volmer, füüsikalise farmaatsia dotsent Karin Kogermann, biofarmaatsia assistent Kersti Teder ja farmakognoosia assistent Janne Sepp.

„Ravimitest maakeeli“ kestab 2. märtsist 12. aprillini ja selle maht on 1 EAP (26 tundi). E-kursuse edukalt lõpetanutele väljastatakse digitaalne tunnistus ja läbitud kursust saab arvestada taseme õppekavade täitmisel, kui õppija kõrgkoolis on olemas õpiväljundite poolest sobiv ainekursus. Sel korral seati kursusele ka suurem osalejate piirarv – 300. Kursusele on aega registreeruda 20. veebruarini.

Lisateave ja registreerumine on farmaatsia instituudi kodulehel.

Jaga artiklit