Tudengite teatripäevad toovad kokku näitlejaid eri riikidest. Pildil eelmise aasta osalejad, Läti kultuuriakadeemia esimese kursuse tudengid tantsuetendusega „Here“.
FOTO: Killu Kolsar

Tudengid peavad Viljandis teatripäevi

Uudis

Kultuuriakadeemia üliõpilased korraldavad 14.–16. veebruarini Viljandis rahvusvahelisi tudengite teatripäevi.

18. korda peetavatel teatripäevadel annavad etendusi kuus teatritruppi Eestist ja välismaalt. Etendusi näeb nii kultuuriakadeemia mustas saalis kui esmakordselt ka kooli lähedal asuvas hubases restoran-baaris Pööning.

Tudengite teatripäevade pressijuhi Martin Kalmu kinnitusel on see Eesti ainus nii suur festival, kus saavad esineda rahvusvahelised ja ka kodumaised tudengite harrastusteatrite trupid.

„Välismaalt on gruppe tulemas kolmest teatrist. Leedut esindavad Kinetic Theatre Troupe’i näitlejad. Põhjanaabritest on kohal Helsingi Kellariteatteri ning Ylioppilasteatteri noored,“ rääkis Kalm.

Eesti ülikoolide teatrinoori esindavad improtrupp Ruutu 10, Tallinna Tehnikaülikooli T-Teater, kes toob sel aastal lavale omaloomingu, ja Tsirkusestuudio Folie grupp Lost D, kes on tsirkusetrenni teinud juba üle kümne aasta.

Teatripäevadel osalevatele truppidele annab tagasisidet vaba- ja elukutselistest näitlejatest koosnev žürii ehk Kolm Tarka. Parimat ei valita, küll aga selgitatakse välja publiku lemmik. Kõik etendused on külastajatele tasuta.

Esimest korda tudengite teatripäevade ajaloos on soovijatel võimalus näha ka Comedy Estonia koomikuid. Samuti esineb Pööningul asuvas festivaliklubis 15. veebruaril Viljandi ansambel Mandoterror.

Tudengite teatripäevad on üliõpilastele mõeldud festival, kus esinevad tudengite teatritrupid eri riikidest. Esmakordselt said need teoks 2003. aastal Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste eestvedamisel ja on sellest alates toimunud iga aasta veebruarikuus.

Lisateave on festivali lehel www.facebook.com/ttpfestival.

Jaga artiklit