Teated

Teated

JUUNIS TÜ AULAS: 9. juunil kell 18 rahvusvaheline konverents «Fourth Annual Tartu Conference on Russian and East European Studies 2019» (jätkub 10. juunil kell 16.30), 11. juunil kell 19 kontsert «Tšello eleegia», 17. juunil kell 12 Johan Skytte poliitika­uuringute instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus, kell 15 meditsiiniteaduste valdkonna lõpuaktus, 18. juunil kell 10 haridusteaduste instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus, kell 13 ühiskonna­teaduste instituudi bakalaureuse-, magistri- ja rakenduskõrgharidusõppe lõpuaktus, kell 16 psühholoogia instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus, 19. juunil kell 10 sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus, kell 12 humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpu­aktus, kell 15 õigusteadus­konna bakalaureuse­õppe lõpuaktus, 20. juunil kell 11 õigusteaduskonna magistriõppe lõpuaktus, kell 14 loodus- ja täppisteaduste valdkonna magistriõppe lõpuaktus, kell 16 loodus- ja täppisteaduste valdkonna bakalaureuseõppe lõpuaktus, 21. juunil kell 10 humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna bakalaureuseõppe lõpuaktus, kell 13 majandusteaduskonna bakalaureuse- ja magistriõppe lõpuaktus, 25. kuni 29. juunini usuteaduskonna rahvus­vaheline konverents.

5. juunil avatakse Physicumi galeriis (Tartu, W. Ostwaldi 1) Kristel Schwede näitus «Jagatud maastikud», mis jääb 28. augustini avatuks tööpäeviti kell 9–19.

TÜ Tartu observatoorium kutsub kõiki 8. juunil kell 11.30–16 perepäevale, kus on kavas töötoad, muusikalised ja tantsulised etteasted ning mängud nii peahoones kui ka selle õuealal. Avatud on suure teleskoobi torn. Võimalik on tutvuda observatooriumiga, osaleda teadusloengutel ja teha palju muud huvitavat. Meeleolu loovad Shaté tantsutüdrukud, Tajo Kadajas ja Petsi bänd, Tornikukk ning Teaduste Akadeemia Tööpunalipu Ordeniga autasustatud Wilhelm Struve nimelise Astrofüüsika ja Atmosfäärifüüsika Instituudi vokaalinstrumentaalansambel Eesti Maailma Naba. Etendusi annab teadusbuss. Päev algab Pilatese treeninguga.

12. juunil kell 14 toimub Eesti Rahva Muuseumis Jakob Hurda saalis TÜ õpetajakoolituse praktikakogukonna arendus­päev, kuhu on oodatud õpetaja­koolituse praktikate juhendajad ja koordinaatorid ning kõik teised, kes on andnud panuse praktikate korraldamisesse ja läbiviimisesse. Kavas on ettekanded praktikasüsteemi arengust ja kogemustest. Koolitaja ja koots Kaupo Saue räägib tähenduslikust juhendamisest ning näitleja Tõnis Niinemets õnnelikust õpetajast.

Juunikuu laupäevadel kutsub Hull Teadlane väikseid sõpru eksperimendihommikule. 8. juunil saadakse teada, kuidas sünnivad tähed ja miks nende elu lõppeb. Avastatakse, mis on tähetolm, uuritakse lähemalt musti auke ja tehakse supernoova pilt. 15. juunil räägitakse, mis on varjevärvus ja millised loomad on selles kõige osavamad. Katsetatakse, kuidas oleks ise olla lind, kes otsib eri värvi ussikesi, ja meisterdatakse endale nähtamatuse keep. 22. juunil uuritakse, milliseid kaelkirjakuid on olemas, miks on nende kael nii pikk, milline on kaelkirjakute keel ning kuidas nad joovad ja magavad. 29. juunil saadakse teada, kust tulevad ja kuhu kaovad ninakollid. Uuritakse, kuidas erinevad asjad lagunevad ja miks on hea koguda komposti. Üksikpilet eksperimendihommikule on 2 €.

TÜ muuseumis on avatud rahvus­ülikoolile pühendatud näitus «Ideaalide Eesti. Sada aastat otsinguid». Muuseumi aastanäitusel vaadeldakse 1920. aastatest saati toimunud sündmusi, mis on mõjutanud Eesti riiki ja ülikooli. Rahvusülikooli kaudu tõstetakse esile meie rahvusliku mõtte arengulugu ja selle ideaalide Eesti.

Jaga artiklit