«ESTO 2019» jõuab üle Soome silla Eestisse

Uudis

27. juunist 3. juulini toimuvad ülemaailmsed eestlaste kultuuripäevad jõuavad Soome kaudu Eestisse. Helsingis avatava festivali teema on «Meie tulevik» ning lastele ja noortele pühendatud programmist leiab palju tegevust ka Tallinnas ja Tartus.

Festivalil räägitakse lähemalt eesti kogukondadest välismaal, tehes tagasivaate ajaloole ning kajastades praegust olukorda. Toimuva kaudu on osalejatel võimalus aidata kaasa ülemaailmse välisnoorte koostöövõrgustiku loomisele.

Tartus algab ESTO 29. juunil TÜ muuseumis tudengimessiga #StudyEstonia ja noortekongressiga. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis avatakse Kanada eestlaste sporditegevuse näitus, Raekoja platsil toimub «ESTO laul», kokku saavad korporatsioonid ja üliõpilasseltsid.

30. juunil toimub Jaani kirikus jumalateenistus, ülikooli peahoones ning Rahvusarhiivis korraldatakse seminar ja õpitoad «Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?» ning «Oma juuri otsimas». Põnevat tegevust jagub ka Tartu Laulupeomuuseumis ja Eesti Rahva Muuseumis.

Meeleolukat õhtust kava saab kahel päeval nautida loodusmajas, Aparaaditehases ja Püssirohukeldris.

Esimene üleilmne eestlaste kokkutulek peeti Torontos aastal 1972, sellest alates on ESTO-d toimunud iga nelja aasta järel. Nõukogude Liidu okupeeritud Eestist põgenenud eestlased kogunesid festivalinädalal, et rääkida maailmale Eestist ning hoolitseda eesti keele ja kultuuri säilimise eest.

Festivali kolme linna täisprogrammi leiab kodulehelt estofestival.com.

Jaga artiklit