Io_developersi liige Elchin Aghazada tutvustab üliõpilasele Taavi Tammele uudseid nutiprille.
FOTO: Ruudu Rahumaru

«Kaleidoskoobi» võitis nutikaid prille arendav meeskond

Uudis

17. mail Delta majanduskonverentsi raames toimunud noorte äriideede konkursi «Kaleidoskoop» võitis meeskond Io_developers, kes arendab prille, mille fookust saab mobiilirakenduse abil reguleerida.

Nutiprillide ideed lihvisid innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimise üliõpilane Elchin Aghazada ning tarkvaratehnika üliõpilane Murad Mammadov äriideede arendusprogrammis «Starter».

Võitjad said peaauhinnaks pääsu «Starteri» üle-eestilisele finaalvõistlusele, mis toimub 2020. aasta alguses ärifestivalil Startup Day, ja Kopenhaagenis korraldatavale võistlusele University Startup World Cup.

Žürii nimetas võidutöö suurimateks plussideks töötavat prototüüpi ja tarbijate nõudlust sellise toote järele. Aghazada sõnul on meeskonnal hoolimata suurest konkurentsist kavatsus minna Kopenhaagenisse võitma.

«Praegu otsime investeeringut, et oma toodet veelgi edasi arendada. University Startup World Cupi 15 000 dollari suurune võidusumma aitaks sellele kõvasti kaasa,» rääkis Aghazada.

Tunnustati ka meeskonda Quantofin, kes esitles lahendust, mis aitab investoritel tehisintellekti abil vähendada kauplemisriske. Quantofini premeeriti tasuta piletitega järgmise aasta ärifestivalile Startup Day.

Kalakasvatuse jääke põllumajandusse suunav Akvalabs pälvis Tartu linnavalitsuse rahalise preemia, lastele loojutustamise oskusi õpetava rakenduse autorid meeskonnast A Story said kutse Tallinnas toimuvale haridustehnoloogia konverentsile EXEX ning loodusteaduste õppimiseks virtuaalreaalsusmängu teinud Futuclass võitis kaks tasuta piletit konverentsile «Dare to Learn» Helsingis.

Parimad äriideed valis välja žürii, kuhu kuulusid Tartu Teaduspargi projektijuht ja mentor Vaido Mikheim, pikaajalise kogemusega ettevõtja Kuldar Leis ning ettevõtte Fleet Complete Nordic tehnoloogiajuht Jüri Tarkpea.

««Kaleidoskoobil» oli seekord mitu ideed, mis võivad omas valdkonnas maailma muuta, alates finantstehnoloogiast ning lõpetades meditsiini ja kalakasvatusega. Selle saavutamine on ülimalt raske nagu ikka, aga Tartus õppivad tudengid on korduvalt varemgi toored ideed suureks äriks arendanud,» kommenteeris Leis.

Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus «Kaleidoskoop» toimus kaheteistkümnendat korda. 17. mail peetud finaali valiti kümme parimat meeskonda.

Jaga artiklit