Õppima USA-sse

Reisi õppides

Üliõpilasvahetuse konkursid 2019/20. õppeaastaks toimuvad jaanuarist maini.

15. jaanuarini saab esitada taotlusi, et minna ISEP-i kaudu õppima välisülikoolidesse üle kogu maailma.ISEP on ülemaailmne ülikoolide võrgustik, kuhu kuulub üle 320 ülikooli, millest umbes pool asub USA-s.

Kõik võrgustiku ülikoolid ei pruugi osaleda ISEP Exchange’i programmis. Osalevate ülikoolide nimekiri on ISEP-i kodulehel. NB! Kandideerida saab ainult ülikoolidesse, mis osalevad vahetusprogrammis.

ISEP Exchange’i programm tagab välisülikoolis tasuta õppe, majutuse ja toitlustuse või toidustipendiumi.Kulutused reisile, viisale ja õppematerjalidele peab kandma üliõpilane. Üldjuhul on kohustuslik osta ka ISEP-i tervisekindlustus. See on umbes 90 USA dollarit kuus ja tuleb osta terveks välisõpingute ajaks korraga välja.

Kandideerimistasu 425 USA dollarit peavad maksma tudengid, kelle on välja valinud TÜ stipendiumikomisjon. Üliõpilane maksab selle otse ISEP-ile kahes osas: 100 dollarit avalduse esitamisel ja 325 dollarit siis, kui ISEP on leidnud sobiva ülikooli ning üliõpilane kinnitab, et soovib asuda sinna õppima. Hilisemal loobumisel kandideerimistasu ei tagastata.

ISEP Exchange’i programmi põhikonkurss on jaanuaris. Kandideerida saab TÜ rahvusvahelise õpirände keskuse kaudu. Juhul kui esimeses kandideerimisvoorus jääb vabu kohti, võib õppeaasta lõpus (enamasti mais-juunis, vahel ka augustis) toimuda lisakonkurss järgmise õppeaasta kevadsemestriks.

Jaanuari põhikonkursil saab kandideerida nii üheks semestriks kui ka terveks õppeaastaks, suve lisakonkursil vaid järgmise õppeaasta kevadsemestriks.

Kandideerimisel tuleb esitada kõige rohkem 10 ülikooli pingerida. ISEP paigutab üliõpilased, kelle valib välja TÜ välismaal õppimise vahendamise komisjon, ühte soovitud ülikoolidest. Seejärel peab üliõpilane tasuma koha vastuvõtmise tasu. Lõplik otsus üliõpilase vastuvõtmise kohta tehakse välisülikoolis. Vastuvõtuotsused selguvad üldjuhul kahe kuni kolme kuu jooksul.

Peale jaanuaris toimuva ISEP-i programmi taotlusvooru saavad USA-huvilised osaleda veebruaris üliõpilasvahetuse konkurssidel, et kandideerida Charlestoni, Nebraska Wesleyani, West Virginia ja Salisburi Ülikooli. Programmi «Erasmus+» üleilmse õpirände kandideerimistähtajad on märtsis.

Rohkem teavet ja täpsed tingimused on veebiaadressil ut.ee/kaimasolevad-konkursid.

Jaga artiklit