Juri Lotmani stipendium

Stipendiumid

MTÜ Juri Lotmani Fond kuulutab välja stipendiumikonkursi Tartu Ülikooli magistrantidele ja doktorantidele, kes jätkavad oma uurimistöös Juri Lotmani ning tema koolkonna filoloogia- ja semiootikatraditsioone.

2019. aastal antakse välja kaks 600-eurost stipendiumi vene filoloogia ning semiootika ja kultuuriteooria eriala magistrandile või doktorandile. Stipendiaatide nimed tehakse teatavaks Juri Lotmani sünniaastapäeval 28. veebruaril 2019.

Stipendiumi taotlemiseks võib esitada originaalseid trükis ilmunud või trükki antud uurimistöid: teaduslikke artikleid või artikliseeriaid, kaitstud bakalaureuse- või magistritöid ja spetsiaalselt stipendiumikonkursi jaoks kirjutatud töid. Töö peab olema valminud kahe aasta jooksul enne esitamise kuupäeva. Konkursitööde temaatika ei ole piiratud. Tööd võivad olla eesti, vene või inglise keeles ning peavad olema varustatud teiskeelse resümeega.

Konkursitööd palume esitada ühes pabereksemplaris ja elektrooniliselt (milvi.kaber [at] ut.ee või ulvi.urm [at] ut.ee) 15. jaanuariks 2019 TÜ vene kirjanduse õppetooli aadressil Lossi 3–225 (filoloogiaalased tööd) ja semiootika osakonda Jakobi 2–317 (semiootikaalased tööd).

Peale konkursitöö tuleb stipendiumi taotlejal esitada akadeemiline CV, teadusliku juhendaja soovitus ning akadeemiline õiend jooksvate õppetulemuste kohta (esimese aasta magistrantidel ja doktorantidel vastavalt bakalaureuse- või magistridiplomi akadeemilise õiendi koopia).

Lisateave: Milvi Kaber, maailma keelte ja kultuuride kolledž, 737 5228, milvi.kaber [at] ut.ee, ja Ulvi Urm, filosoofia ja semiootika instituut, 737 5933, ulvi.urm [at] ut.ee

Jaga artiklit